Dlaczego warto uprawiać sport?

Poza tym, że sport jest przede wszystkim zabawą, bardzo korzystnie wpływa na wiele aspektów naszego życia. Natura sportu jest bardzo towarzyska. Jak wnosisz sport i aktywność fizyczną na nowy poziom zaangażowania? Jak motywujesz ludzi, albo jak ludzie są zmotywowani, aby uprawiać sport? Czy bawimy się lepiej, jeśli gramy w gry lub konkurujemy ze sobą, i czy jest to społecznym katalizatorem?

Reklama

Sprawdźmy to …

Korzyści z aktywności fizycznej są nie do przecenienia. Pozwalają wzmocnić układ odpornościowy, nadać ciału zdrowszy wygląd, rozwinąć silne mięśnie, obniżyć ciśnienie krwi. Jeśli spojrzymy na sport w kontekście społecznym, to sportem poprawiamy sobie nastrój i automatycznie innym dookoła, zmniejszamy ryzyko wystąpienia depresji, zwracamy uwagę i zdobywamy szacunek ze strony rówieśników oraz dorosłych, poprawiamy wizerunek nas samych wobec innych, jesteśmy z przyjaciółmi i poznajemy nowych ludzi, zwiększamy poczucie własnej wartości i pewności siebie.

Z drugiej strony pomagamy sobie redukując stres, zwiększamy wewnętrzną dyscyplinę, nastawiamy się na sukces, zdobywamy doświadczenie, z czasem odnosimy zwycięstwa, uczymy radzić sobie z rozczarowaniem, a także wyrabiamy sobie nowe, zdrowe nawyki. Dzieci, które uprawiają sport zazwyczaj osiągają lepsze wyniki w szkole, rzadziej są zrezygnowane, są bardziej ambitne, rzadziej palą. Każdy sport może nauczyć nas czegoś innego: piłka nożna – praca nóg i stóp oraz prędkość, baseball – koordynacja wzrokowo-ruchowa, tenis – ruchy ramion, koszykówka – szybkość, lekkoatletyka – koordynacja i technika, jazda na wrotkach, rolki, longboardy czy skimboardy – triki, zwinność i praca stóp. Jeśli jesteś wystarczająco dobry, możesz zacząć zarabiać pieniądze.

Bycie sławnym sportowcem przynosi wiele przywilejów i ogólnie mówiąc, ogromny szacunek wśród innych ludzi. W połączeniu z dobrą postawą sportową powstaje idol, z którego przykład mogą brać wszystkie dzieci. Weźmy np. światowej sławy sportowca jakim jest Lionel Messi. Każdy inny piłkarz chce się z nim równać i strzelać tyle bramek co on. Różnica między innym zawodem a byciem zawodowym sportowcem jest taka, że uprawiając zawodowo sport, zarabiasz bawiąc się. Ale żeby zarabiać, i się tym bawić, musisz być w tym naprawdę dobry. Bycie sportowcem oznacza, że musisz zrezygnować z wielu rzeczy, które są częścią życia normalnego człowieka. Zawodnicy nie mogą bawić się do późna na imprezach, sportowcy mają ściśle określone reżimy, takie jak odpowiednia dieta i harmonogram treningów, które wymagają pełnego zaangażowania. Jak widać sport jest prawdopodobnie jednym z najlepszych zawodów jakie człowiek może sobie wymarzyć człowiek może mieć, tak długo, jak długo sportowiec jest w stanie osiągać dobre wyniki i z pewnością przynosi więcej korzyści zdrowotnych niż praca za biurkiem.

Stopka autorska: miejskiesporty.pl – skimboardy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Bez uprawiania sportu nie można żyć:)
    Lepszy kaloryfer niż bojler

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz