Praca w charakterze trenera personalnego

W dzisiejszych czasach, głównie za sprawą mass mediów, promuje się perfekcyjne sylwetki o idealnych kształtach. Sprawa dotyczy zarówno damskiego jak i męskiego, wyidealizowanego wręcz ciała. Kobiece kształty – na wzór osy, a do tego nogi do nieba. Męskie natomiast – rozbudowane torsy, wąska talia z kaloryferem na brzuchu. Tak wyglądamy w reklamach, a jaka jest rzeczywistość?

Reklama

Niestety, ale wydaje się, że z goła odmienna. Jak wskazują liczne badania, a także codzienne obserwacje, na polskich chodnikach przechadza się coraz więcej ludzi otyłych. Problem dotyka nie tylko dorosłych, ale co jest niezwykle niepokojące, również małe dzieci. To znak, że polskie społeczeństwo dosięga otyłość i nie jest to niestety mit, a boląca prawda.

Polacy tyją na potęgę. Problem stanowi nie tylko lenistwo i uciekanie przed wysiłkiem fizycznym. Powodem tego stanu rzeczy jest również charakter pracy, komputer, telewizor, niewłaściwa dieta i co gorsza, w dużej mierze bazująca na Fast Foodach oraz braku ruchu. To co kiedyś odróżniało nas na tle innych społeczeństw i narodowości, poza naszą słowiańską urodą, były to smukłe sylwetki. Niekonieczne wyrzeźbione dłutem Michała Anioła, ale na pewno nie były one powodem do wstydu. Obecnie, stajemy się coraz bardziej podobni do amerykanów czy anglików.

Jaki jest wówczas ratunek? No cóż, jeżeli nie jesteśmy w stanie samemu zadbać o własne ciało, warto zapisać się na jakiś kurs aktywności fizycznej lub szukać osoby, która nam pomoże. Może to być trener personalny, który ukończył specjalny kurs lub jeszcze lepiej, studia na Akademii Wychowania Fizycznego. Trener personalny, kurs – nie ma znaczenia. Ważne żeby zacząć pracować nad własnym ciałem. Jeżeli samemu brakuje nam motywacji, trener personalny będzie tą osobą, która wesprze nas mentalnie. Kurs aktywności fizycznej pod okiem specjalistów, czy będzie to trener personalny, czy wykładowca – nieważne. Liczy się to, że chcemy zrzucić zbędne kilogramy.

Coraz częściej spotyka się informacje o poszukiwaniu dobrego trenera osobistego. Dlaczego? Powód jest prosty. Polacy tyją na potęgę, ale na szczęście w dużej mierze sami dostrzegają problem i jeżeli sami nie posiadają właściwej wiedzy i zapału, by sięgać po oczekiwane rezultaty szukają pomocy u trenera personalnego. Dobry trener potrafi pomóc każdemu. Niemniej przed skorzystaniem z jego pomocy musimy pamiętać, że wszystko jest w naszych rękach. Trener to tylko osoba służąca radą, pomocą, będąca mentorem. Jakakolwiek zmiana musi się zacząć w nas, a właściwie w naszej głowie. Trener nie wykona pracy za nas, a jedynie wskaże właściwą drogę, która pozwoli Ci na osiągnięcie sukcesu.

Pamiętaj, czy będzie to jakiś sportowy kurs, trener personalny lub inny podmiot, mający na celu poprawę sylwetki – nieważne. Liczy się to, że chcesz działać! A to najlepsza baza pod trening!

Stopka autorska. Więcej informacji na stronie: www.ams.wroclaw.pl

Stopka autorska: www.ams.wroclaw.pl – http://www.ams.wroclaw.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz