Ogrzewanie gazowe – cena instalacji zbiornikowej nie musi być wysoka

Korzystanie z gazu cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Ta metoda grzewcza jest dostępna także dla każdego, ponieważ można wykonać instalację zbiornikową na gaz. Dzięki temu nie ma konieczności podłączania się do sieci gazowej. Ile trzeba będzie zapłacić za instalację zbiornikową tego rodzaju?

Reklama

W większości gospodarstw domowych to koszty ogrzewania są najwyższymi. Szczególnie dają o sobie znać okresie zimowym, gdy w celu zapewnienia sobie komfortu cieplnego zużywamy dużo energii. W przypadku gazu jest to koszt nawet dwukrotnie wyższy niż w przypadku nowoczesnych kotłów na węgiel, ale z drugiej strony zyskujemy największy komfort, ponieważ ogrzewanie gazowe jest bezobsługowe.

Aby móc skorzystać instalacji zbiornikowej na gaz, można zdecydować się na dwa rozwiązania – zakupić zbiornik na własność lub też wydzierżawić go od firmy dostarczającej LPG i związać się z nią umową na kilka lat. Chociaż wydaje się, że to pierwsze rozwiązanie jest bardziej korzystne, to jednak warto wskazać, że dzierżawa jest o wiele wygodniejsza, a często nawet tańsza.

Najważniejsze zalety instalacji zbiornikowych na gaz z dzierżawą zbiornika:

  • bezobsługowa instalacja gazowa do domu
  • brak kosztów związanych z zakupem i wykonaniem instalacji
  • gwarancja stałej ceny gazu w przypadku płatności abonamentowych
  • opieka firmy nad bezpieczeństwem i brak konieczności ponoszenia związanych z tym kosztów
  • możliwość skorzystania z promocyjnej ceny montażu i uruchomienia instalacji gazowej – często kosztuje tylko 1 złoty

Przy zawieraniu umowy z dostawcą gazu, można wybrać dla siebie najbardziej dogodny system rozliczeń, aby cena gazu propan-butan nie była nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu. Niektóre firmy, na przykład AmeriGas, mają w ofercie rozliczenie ze stałymi comiesięcznymi ratami, dlatego klient nie naraża się wtedy na nagłe zmiany cen gazu i płaci 12 stałych rat, co pozwala też na ochronę w okresie grzewczym, gdy rachunki szybują w górę.

Zatem wydzierżawienie zbiornika i wybranie korzystnego systemu rozliczeń to najlepszy wybór, aby ogrzewanie gazem nie było nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz