Odszkodowanie za wypadek drogowy w UK

Wypadki drogowe zdarzają się równie często jak wypadki przy pracy czy w miejscach publicznych. I nie ma na to rady. Niestety nie wszystkiemu jesteśmy w stanie zapobiec. Dla wielu problem pojawia się wtedy, gdy w grę wchodzi dochodzenie odszkodowania za wypadek drogowy, który miał miejsce na terenie Anglii.

Reklama


Procedura zgłaszania wypadku jest taka sama, jak w Polsce. A zatem, najpierw należy wymienić się danymi osobowymi z drugim uczestnikiem wypadku, a także wymienić danymi firm ubezpieczeniowych. Zalecane jest także korzystanie z pomocy lekarskiej nawet wtedy, gdy całe zajście nie wygląda groźnie. Wówczas należy zgłosić się na oddział emergency. Wielokrotnie zdarza się tak, że na początku nie dokuczają nam żadne dolegliwości, które ujawniają się dopiero później. A chcąc uzyskać odszkodowanie za wypadek drogowy, ważne jest gromadzenie jaj największej liczby dowodów. W sytuacji, gdy stan zdrowia któregokolwiek uczestnika wypadku przedstawia się nie najlepiej, wówczas jak najszybciej należy zadzwonić pod numer 999 albo 112.

Aby ubiegać się o odszkodowanie za wypadek drogowy, należy dopełnić szeregu niezbędnych formalności. Najpierw oczywiście należy zgłosić wypadek. A tu sprawa przedstawia się nieco inaczej niż w Polsce. Jeśli wypadek nie był groźny, nie ma obowiązku wzywania Policji. Kolejna różnica polega na tym, że o winie i odpowiedzialności za zdarzenie drogowe orzeka zakład ubezpieczeniowy po konsultacji z firmą prawniczą, która prowadzi daną sprawę.
W celu ubiegania się o odszkodowanie za wypadek drogowy, należy bezwzględnie posiadać komplet informacji związanych z zaistniałym wypadkiem, a więc data, miejsce itp., legitymować się danymi osobowymi osób, które brały udział w zdarzeniu, numerami rejestracyjnymi pojazdów, które uczestniczyły w zajściu, a także posiadać zgłoszenie do szpitala lub lekarza rodzinnego – GP.
Warto pamiętać, że do ubiegania się o odszkodowanie za wypadek drogowy w UK, kwalifikują nie tylko poważne urazy, ale również drobne stłuczenia, bóle mięśniowe czy zadrapania, które również wpływają na określany poziom doznanego uszczerbku na zdrowiu, jednak potwierdzeniem tych zdarzeń muszą być dokumenty wystawione przez placówkę medyczną.

Stopka autorska: odszkodowaniadlp.pl – odszkodowanie za wypadek drogowy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz