Wymarzone zabawki dziecka

Wybór zabawki dla dziecka zawsze sprawia mnóstwo problemów. Producenci ciągle przeganiają się w pomysłach i starają się przyciągnąć uwagę klienta swoimi produktami. Na co się zdecydować? Która zabawka będzie odpowiednia dla naszej pociechy?

Reklama

pluszakiKupując zabawkę dla noworodka, wybór jest nieco uproszczony. Ważne, aby niemowlak miał się czym zająć przez większość czasu i móc poświęcić czemuś więcej uwagi. Jednak problem narasta wraz z wiekiem. W pewnym okresie należy wybierać zabawki razem z dzieckiem, aby prezent był trafiony.

Rodzaje zabawek

Dobra zabawka to taka, która szybko nie znudzi się naszemu dziecku. Każda z nich może spełniać odmienną rolę lecz tą najważniejszą jest edukacja. Takie zabawki pozwalają nabyć nowe umiejętności, rozwinąć wyobraźnię oraz logiczne myślenie. Dzięki wspólnym zabawom możemy wykształtować osobowość naszej pociechy.

Są też zabawki oparte na prostych rozwiązaniach, lecz pozwalających dziecku uczynić ją uniwersalną. Jeżeli będzie możliwość wykorzystania jej na różne sposoby, możemy mieć pewność, że będzie do niej wracać wiele razy.

Wciąż najczęściej wybierane są różnego rodzaju klocki przystosowane do dzieci w różnym przedziale wiekowym. Takie zestawy rozwijają techniczne umiejętności i pamięć malucha. Tym nieco starszym umożliwia tworzenie bardziej złożonych konstrukcji, które niekiedy mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dziecko może doskonale bawić się samemu przez wiele godzin , ale grupowa zabawa znacznie wpłynie na kształtowanie osobowości poprzez relacje interpersonalne.

Natomiast gry edukacyjne znacznie rozwiną umiejętności intelektualne. Dzięki logicznym zagadkom i łamigłówkom, dziecko będzie musiało podejmować pewne działania, które przybliżą je do uzyskania celu. Gry edukacyjne to przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Budzi u dziecka ciekawość, która zmusza go do znalezienia niezbędnych informacji, aby osiągnąć cel.

Podobnie będzie w przypadku znanych i popularnych gier planszowych. Przede wszystkim to grupowe zabawy, dostarczające rywalizacji i wymagające sporo spostrzegawczości i myślenia. Dzięki takiej zabawie, nasza pociecha obiera pewną strategię i ma świadomość podjętych działań. Takie gry angażują wszystkich członków rodziny, co znacznie zwiększy relacje rodzic-dziecko. Wspólne zabawy są niezwykle ważne i mają spory wpływ na rozwój dziecka.

Stopka autorska: Toysbox.pl

 

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz