Jakie zabawki najlepiej wybrać dla dziecka?

Sklepowe półki pełne są różnych zabawek. Lalki, misie, klocki, samochody – wszystko jest kolorowe, przyciąga uwagę dzieci i zachęca rodziców do zakupu. Wybór odpowiednich zabawek nie jest jednak tak łatwy jak mogłoby się pozornie wydawać. Oczywiście można wybrać najłatwiejszą opcję i po prostu kupić kolejnego misia lub supermodną lalkę, ale można też zainwestować w zabawki, które będą miały bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka i będą bezpieczne dla jego zdrowia.

Reklama

Zabawki kreatywne

Zabawki kreatywne to świetny pomysł na prezent dla każdego dziecka. Pozwalają nie tylko miło spędzić, dają także szansę na rozwijanie twórczego myślenia i zdolności manualnych. Mamy bardzo duży wybór zabawek kreatywnych w zależności od wieku dziecka oraz jego umiejętności. Samodzielne wykonanie różnych przedmiotów, ozdób lub obrazków poprawia zdolność koncentracji, uczy cierpliwości i staranności. Możemy również wybrać zabawki, które stawiają przed dzieckiem rożne zadania do wykonania, które pobudzają kreatywne oraz abstrakcyjne myślenie. Dodatkową zaletą takich zabawek jest to, że rodzic może aktywnie zaangażować się w proces twórczy razem z dzieckiem. Jest to świetny pomysł na wspólne spędzenie wolnego czasu.

Zabawki edukacyjne

Małemu naukowcowi spodobają się z pewnością zabawki edukacyjne. Tego typu zabawki dostępne są nawet dla najmłodszych pociech. W rewelacyjny sposób rozbudzają wyobraźnię oraz pokazują dziecku nowe pojęcia, zjawiska oraz przedmioty. Stopniowe rozbudzanie zainteresowania światem sprawi, że dziecko dziecko zaangażuje się bardziej w naukę i może obudzić w nim prawdziwą pasję badacza. Zabawki edukacyjne podczas zabawy w prosty i przystępny sposób przybliżają zjawiska ze świata fizyki, biologii i chemii oraz nauczą podstaw naukowego myślenia o świecie.

Zabawki drewniane

Zupełnym przeciwieństwem tych propozycji mogą wydawać się statyczne i pozornie mało ciekawe zabawki drewniane. Zdecydowanie są za mało doceniane przez rodziców, trzeba pamiętać, że dziecko postrzega świat inaczej. Każdy przedmiot, nawet ten który dorosłym wydaje się nudy, może pobudzić wyobraźnię małego odkrywcy. Dodatkowo rozwijają zdolności manualne oraz pokazują przyczynowo-skutkowy łańcuch reakcji. Drewniane zabawki mogą dostarczyć dziecku wiele zabawy, są przy tym bezpieczne, solidne i ekologiczne. Wykonane z gładkiego drewna, bez części, które mogą się łatwo oderwać i pomalowane ekologicznymi farbami są bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich maluchów, które lubią dokładnie badać fakturę i kształt przedmiotów, np. wkładając je do buzi.

Stopka autorska: więcej informacji znajdziesz tutaj

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz