W czasie deszczu dzieci się nudzą

Dzieci są jak elektrony- zmieniają swoje miejsce, by zaraz znaleźć się w innym miejscu. Uwielbiają ruch na świeżym powietrzu, zabawy sportowe i taneczne. Aby mały organizm dobrze się rozwijał potrzebuje odpowiedniej dawki ćwiczeń fizycznych, stąd też u maluchów ten ciągły przymus aktywności. Dlatego prawdziwa tragedia jest wtedy, gdy taki naładowany energią bąbel musi zostać w domu. Jednego dnia to aura nie sprzyja wyjściom, innego dzieciaczek jest zaziębiony i musi spędzić czas pod ciepłą kołderką. Nie oznacza to, że czas ten będzie stracony. Wystarczy trochę pogłówkować, a rozwiązanie znajdzie się samo.

Reklama

wycinanki

Niektóre dzieci kochają grać, więc zostawienie brzdąca z ulubioną grą będzie najlepszym sposobem, aby zatrzymać go w łóżku. Inne z kolei wolą czytać komiksy- tu też nie będziemy musieli się wysilać, bowiem wystarczy, że odkopiemy swoje zbiory i podrzucimy je choremu. Niewiele problemu sprawią także kinomaniacy, którzy całymi dniami potrafią wpatrywać się w ekran z kreskówkami. Bywają jednak maluchy wymagające od rodzica większego zaangażowania- miłośnicy zajęć plastycznych. Nie pozostaje nic innego, jak podwinąć rękawy i zabrać się do pracy razem z dzieckiem. Możliwości na spędzenie wspólnego czasu jest tyle, ile kropel wody w jeziorze (zwłaszcza, gdy maluch jest już całkiem sporym urwisem i potrafi doskonale posługiwać się nożyczkami, klejem, czy igłą i nitką).

Najprostszym, a zarazem ciekawym i bardzo kreatywnym pomysłem są wycinanki. Możemy zaproponować stworzenie kukiełek, które już po rekonwalescencji posłużą do odegrania sztuki teatralnej. Tutaj przyda się blok techniczny, lub kawałek bristolu. Dziecko ma za zadanie narysować kilka postaci z bajki, które następnie wycina. Na każdą z postaci trzeba następnie nakleić (z drugiej, niezamalowanej strony) patyczek od szaszłyków. Zadaniem rodzica jest stworzenie z kartonu małej sceny. Taki teatr należy jeszcze odpowiednio wyposażyć. Stare, niepotrzebne kawałki tkaniny z dziurawej bluzki posłużą za kotary, a z kolejnych kawałków bloku technicznego powstaną dekoracje. Voila! Gotowy teatr może czekać na wielki dzień premiery.

Stopka autorska: ageasklep.pl – wycinanki

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz