Jak skutecznie pozyskać nowych klientów?

Każdego roku w Polsce przybywa setki nowych firmy, które chcą podbić nasz rynek. Tysiące firm mają przeróżne patenty na pozyskanie nowych klientów czy też zleceń. Korzystają z reklamy poligraficznej, wizytówek, stron www, reklamy wielkoformatowej bądź bardziej skomplikowanej i droższej od podstawowej czyli reklamy w prasie, radiu lub telewizji. Ale warto też wykorzystać inne sposoby!

Reklama

Wiele firm w ostatnim okresie doceniła zapytania ofertowe, które przygotowane w sposób profesjonalny i rzetelny mogą przynieść firmie wiele korzyści i zdobyć partnerów biznesowych. Zastanawiają się Państwo jak je przygotować? Jest klika ważnych wskazówek o których należny pamiętać. Na początku należy podać przedmiot danego zapytania, dane zamawiającego oraz kontakt. Dodatkowo należny zamieścić opis dodać ewentualne załączniki w których możemy dołączyć np: dokumenty. Na koniec wpisujemy miejsce i termin składania ofert oraz potencjalne wymagania.

Dzięki tego typu ofertom firmy w naszym kraju mogą błyskawiczne nabyć nowe zlecenia lub zaprosić inne jednostki do podjęcia z nimi współpracy. Warto też zwrócić uwagę, szukając tego typu zleceń na platformy przetargowe. Obecnie jest wśród nich bardzo duża konkurencja, warto przed wykupieniem abonamentu bezpłatnie przetestować potencjalny serwis i wybrać najlepszy. Platforma przetargowa w swojej bazie zamieszcza zazwyczaj nie tylko ogłoszenia o zamówieniach publicznych, ale również oferty dotyczące kupna, sprzedaży, licytacje lub właśnie zapytania ofertowe. Taka platforma daje możliwość każdej firmie przesłania swoich zapytań ofertowych do wybranej grupy docelowej. To świetny sposób dla początkujących, ponieważ jest gotowy formularz do wypełnienia. Branżę, zasięg terytorialny i wybór firm wybiera osoba zainteresowana. Następnie podane zgłoszenie zamieszczane jest w bazie do której codziennie ma dostęp tysiące małych i dużych firm. Co więcej tego typu platformy internetowe posiadają dodatkowe usługi, które idealnie wspierają działania marketingowe użytkowników portalu. Poza tym taki portal udostępnia wyniki przetargów. W dowolnym momencie klienci mogą sprawdzić jaka firma i za jaka kwotę wygrała dany przetarg. Tego typu informacje są nieocenione. Zainteresowani mogą przesłać do takiej firmy swoje zapytanie ofertowe bądź ofertę. Wiele jest przedsiębiorców, którzy szukają sprawdzonych podwykonawców.

Podsumowując, nie bójmy się wychodzić na przeciw przyszłym klientom lub partnerom biznesowych. Być może ktoś gdzieś szuka właśnie Twojej firmy i chce Cię zaprosić do współpracy. Wystarczyć pokazać, że również jesteś i aktywnie działasz na rynku nie tylko lokalnym, ale również krajowym.

Stopka autorska: więcej informacji tutaj

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.7/10 (liczba ocen: 7)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz