Sakwy czy przyczepki rowerowe?

Rowery to nie tylko sport, ale także, a może głównie turystyka. Aby tę jednak praktykować, trzeba zainwestować w odpowiednie oprzyrządowanie, którym przetransportujemy nasz bagaż, a do którego kategoryzujemy plecaki, sakwy rowerowe oraz przyczepki. Co z kolei spomiędzy tych trzech jest najwłaściwsze? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć już teraz.

Reklama

Plecaki jako kolarski archaizm

Jeżeli mamy na myśli plecaki, nie ma mowy o transportowaniu weń bagażu przez parę dni, bowiem są one niewygodne, nie pozwalają na oglądanie się do tyłu, oddziaływają na zbyt duże spocenie pleców, nadwyrężają ręce, wyczerpują kręgosłup oraz krępują jazdę z powodu wysoko położonego bagażu. Nie oznacza to oczywiście, że nie mają one pozytywów, ponieważ należy tu napisać o ich uniwersalności oraz o tym, że ani rowery szosowe, ani górskie, ani jakiekolwiek inne nie muszą być wcześniej przyszykowane do ich montażu.

Przyczepka – sporo bagażu za mniej wygody

Następną propozycją są z kolei przyczepki, które umożliwiają zabranie bagażu dla całej rodziny, ale niestety powiększają totalną masę dwukołowca, naciskają na tylne koło i niejednokrotnie destabilizują jazdę, zatem naprawdę dobrze jest pomyśleć, czy aby z pewnością to właśnie zeń będziemy robić pożytek.

Sakwy trafem do celu

Ostatnią z ofert są natomiast sakwy rowerowe, sprawdzające się wprost perfekcyjnie do szeroko pojętej turystyki rowerowej, bowiem są komfortowe, pojemne, łatwe w pakowaniu, trwałe, wodoodporne, należycie zamocowane, stabilizują dwukołowiec i generalnie, stanowią tak zwany strzał w dziesiątkę, gdy chodzi o tego typu oprzyrządowanie. Mało tego, możemy je założyć na stanowczą większość rowerów, niezależnie od tego, czy będą to rowery szosowe, czy jakiekolwiek inne.

Kwitując, aczkolwiek wybór w tej materii jest stosunkowo duży, tak po prawdzie tylko jedna propozycja spełni nasze turystyczne wymagania, stąd nie zastanawiajmy się zbyt długo i dokonujmy inwestycji właśnie w sakwy, pamiętając jednocześnie, że kluczowe jest wyselekcjonowanie produktu z możliwie najlepszą trwałością mechaniczną, metodą mocowania, usztywnieniem, pojemnością i wodoodpornością. Wskazane jest również poznać się z ofertą lokalnych producentów sakw rowerowych, jako że kupując polskie wytwory utrzymujemy naszą gospodarkę dodatkowo całkowity profit ze sprzedawania pozostaje w naszym kraju. W Globalnej sieci internetowej bez trudu odnajdziecie sklepy, jakie w swojej ofercie posiadają sakwy rowerowe naszych wytwórców.

Stopka autorska: http://www.trasymasy.pl/jakie-sakwy-rowerowe-kupic/

 

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz