Jazda na rowerze – samo zdrowie!

Dlaczego warto jeździć na rowerze? Można by tu wymieniać i wymieniać, ponieważ plusów tej aktywności jest cały bezkres i co najbardziej interesujące, rzekomo wszyscy o tym wiemy. Gdyby jednak wgłębić się w to szczegółowiej, zaraz okazałoby się, że nie jest tak do końca i że znaczna część z nas tak po prawdzie nie zna argumentów, dla których swoje rowery z piwnicy wynieść się zaleca, zatem zmieńmy to i przedstawmy sobie kilka najpowszechniejszych zeń.

Reklama

Plusy, plusy i jeszcze raz plusy

rower na plażyI tak oto, do takowych kategoryzujemy niewątpliwie:

  • sposobność dotlenienia organizmu czystym powietrzem (czego nie moglibyśmy napisać o aktywnościach sportowych, które uprawia się w pomieszczeniach zamkniętych),
  • możność dostosowania intensywności wysiłku do własnych preferencji,
  •  zaangażowanie do roweru niemal wszystkich mięśni,
  •  oddziaływanie rehabilitacyjne dla ludzi z bólami stawów czy z pozostałymi przypadłościami,
  •  doznania o charakterze estetycznym (przy przejażdżkach po miejscach pozamiejskich),
  • brak konieczności uskuteczniania tej aktywności z drugą osobą,
  • pozytywny wpływ na kondycję fizyczną,
  • przeciwdziałanie procesom starzenia się ciała,
  • działanie profilaktyczne dla otyłości tudzież schorzeń serca,
  • i bezkres innych.

A co z negatywami?

Czy niesłychanie duża ilość tychże zalet sugeruje jednak, że do roweru nie możemy się przyczepić i że jest to aktywność pozbawiona minusów? Otóż nie, bowiem rowerzyści posiadają niższą gęstość kości (względem innych sportowców), a ich tkanka kostna nie dojrzewa porównywalnie do uprawiających chociażby aerobik, ale to nic. Dlaczego? A no dlatego, że starczy jeść tylko więcej wapnia i kłopoty te niezwłocznie odejdą, w związku z czym nie pozostaje nam tak naprawdę nic, jak faktycznie w ten sposób postępować, wsiadać na rowery i jechać przez świat, poprawiając przy tym stan swojego zdrowia i prezencję swojej sylwetki. Skądinąd, prawdopodobnie nikogo, kto odbywał przejażdżki po rewelacyjnych rejonach naszego kraju, nie trzeba namawiać do zainteresowania się tym sportem po raz kolejny, nieprawdaż? No właśnie, więc: do pedałów!

Jazda rowerem może być zajmującym doświadczeniem, w czasie swoich wypraw możecie zaznajomić bez liku człeków, zwiedzić dużo interesujących punktów oraz dowiedzieć się szczyptę o historii swojej okolicy. Bicykl to przede wszystkim sposobność na złapanie formy oraz zrzucenie zbędnych kilogramów, a także potężna oszczędność bowiem nie musicie wydawać na olej napędowy do swojego drogocennego auta. Dziś rowery są pląsie, w związku z tym każdy powinien znaleźć model dopasowany do swoich potrzeb.

Stopka autorska: http://www.trasymasy.pl/dlaczego-warto-jezdzic-na-rowerze/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz