Przydatne akcesoria rowerowe

Standardowy rower kupiony w markecie z reguły wyposażony jest dość ubogo i nie posiada dodatkowych elementów. Tymczasem każdy dobry sklep internetowy oferuje wiele rodzajów akcesoriów, które sprawią, że jazda rowerem będzie przyjemna i bezpieczna. Wybór akcesoriów i części rowerowych jest naprawdę duży, więc każdy może odnaleźć przedmioty odpowiadające jego indywidualnym potrzebom, posiadające odpowiednie dla danego użytkownika funkcje.

Reklama

koło roweruLiczniki rowerowe – dzięki nim każdy rowerzysta może sprawdzić swoje osiągi na trasie. Licznik rowerowy to bardzo przydatne urządzenie, którego obsługa nie przysparza trudności. Jego działanie najprościej mówiąc sprowadza się do pokazania nam ile kilometrów i w jakim czasie zdołaliśmy przejechać. Oprócz tego pokazuje godzinę i czas podróży. Te bardziej zaawansowane pokazują pozycję GPS, ilość spalonych kalorii i odczytują aktualną temperaturę.

Koszyki – są szczególnie przydatne w rowerach miejskich. Mogą być montowane z przodu przy kierownicy oraz z tyłu na bagażniku. Są bardzo przydatne podczas zakupów oraz wyjazdów rekreacyjnych, takich jak na przykład pikniki.

Sakwy rowerowe – pozwalają na bezpieczne przechowywanie niewielkich przedmiotów. Najbardziej popularne są sakwy w kształcie trójkąta przeznaczone do montażu pod kierownicą. Kupując taką sakwę warto wybrać model wodoodporny. Do wyboru są także sakwy montowane pod tylną częścią siodełka.

Fotelik dziecięcy – przydaje się wszystkim tym, którzy na niezbyt długie wycieczki rowerowe zabierają dzieci. Akcesoria rowerowe takie jak foteliki montuje się zwykle na bagażnik. Foteliki są w pełni bezpieczne gdyż posiadają specjalne szelki, które chronią dziecko przed wypadnięciem.

Kask – to również przedmiot z grupy akcesoriów mających zapewnić bezpieczeństwo. W Polsce kaski są ciągle nie dość popularne. Noszą je głównie dzieci i sportowcy. Tymczasem zdecydowanie warto zaopatrzyć się w kask, gdyż zmniejsza on skutki upadków na rowerze. Każdy dobry sklep rowerowy oferuje kaski specjalnie wyprofilowane, które pozwalają na ich idealne dopasowanie do głowy. Posiadają one otwory wentylacyjne oraz często także elementy odblaskowe.

Bagażniki rowerowe – są bardzo przydatne podczas wszystkich wyjazdów urlopowych. Występują one w wielu rodzajach. Rowery można mocować na dachu lub z tyłu samochodu.

Mając na uwadze nie tylko wygodę ale i bezpieczeństwo warto pomyśleć o dodatkowym oświetleniu. Wybierając lampki bateryjne musimy zwrócić uwagę na to, aby miały długą żywotność i były zasilane typowymi bateriami. Aby poprawić swoją widoczność na drodze warto zaopatrzyć się w odblaskową kamizelkę i odblaskowe opaski.

Stopka autorska: Sklep rowerowy – http://www.sporti.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz