Inwestycja w rower

Kupno roweru to zadanie trudne, gdyż wymaga zapoznania wskazanych tematów sprzętowych, świadomości swoich potrzeb oraz zdolności wytypowania najbardziej akuratnego dla siebie modelu i sprzedawcy. Co zatem zrobić, gdy na tym wszystkim się nie znamy? A no zrobić pożytek z poniższych sugestii, będących swoistym skondensowaniem podstawowej wiedzy dla zainteresowanych takim zakupem.

Reklama

Typ naszego roweru

roweryI tak oto przede wszystkim, zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, należy określić swe potrzeby i odnieść je do jednego z 4 najważniejszych rodzajów rowerów, do których zaliczamy:

  • rowery górskie (stanowiące obecnie najpowszechniejszą odmianę tychże, przynajmniej w naszym kraju),
  • rowery crossowe (spisujące się perfekcyjnie w parkach i na obszarach doń podobnych),
  • rowery miejskie (znamionujące się nieprzeciętnym wyglądem oraz spisujące się doskonale do jeżdżenia po mieście),
  • rowery turystyczne (idealne do turystyki rowerowej).

To oczywiście tylko orientacyjna specyfikacja, ponieważ istnieje jeszcze bezmiar podobnych odmian, a ponadto nieraz się one zwyczajnie łączą pod względem konkretnych cech.

Profesjonalny sklep rowerowy… czyli jaki?

Następną ważną rzeczą jest miejsce naszego zakupu, którym nigdy – poważnie nigdy – nie może być hipermarket. Znajdziemy tam bowiem wyłącznie propozycje z podzespołami słabej jakości (wykonanymi zazwyczaj z plastiku), które nie zagwarantują nam wytrzymałości i komfortowego użytkowania roweru, a wprost odwrotnie.

A co z osprzętem?

Po trzecie wreszcie, bez względu na to, czy nabędziemy rowery górskie, rowery crossowe, rowery miejskie, czy jakiekolwiek inne – za każdym razem powinniśmy zaznajomić się z zagadnieniem osprzętu, aby wyłonić jak najlepszy zeń (taki jak na przykład karbonowa rama itd). Warto również zainwestować w lepsze przerzutki do roweru, ponieważ w przyszłości będą lepiej działać oraz będą niezawodne w trudniejszym terenie. Hamulce tarczowe zawsze będzie można dostawić, ponieważ obecnie każda rama do roweru posiada specjalne mocowanie, który umożliwi ich późniejszy montaż.

Reasumując, zanim odwiedzimy jakiś sklep, powinniśmy dążyć do poszerzenia swojej elementarnej wiedzy w tej materii, ponieważ odstępstwo od tego to ryzyko nabycia produktu nieadekwatnego do naszych wymagań tudzież co gorsza – będącego typowym bublem, niewartym nawet najmniejszych pieniędzy.

Stopka autorska: http://www.trasymasy.pl/jaki-rower-kupic-popularne-rodzaje-rowerow/

 

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz