Sezon letni – odpoczynek z dziećmi

Lato tuż, tuż… Dzieci w szkołach z niecierpliwością skreślają dni w kalendarzu odliczając do końca roku szkolnego  a nasze najmłodsze skarby zapewne z wielką chęcią pobiegałyby boso po ogrodzie goniąc kolorowego motylka. Wszyscy już oczekujemy ciepła, dużej dawki słońca i najlepiej kilkunastu dni odpoczynku z dala od miejsca zamieszkania i pracy. Pełni entuzjazmu i planów czekamy na wakacje!

Reklama

Dla wielu z nas sezon letni to czas odpoczynku, plażowania, jednak nie dla wszystkich. Według statystyk i badań jakie zostały przeprowadzone w tym czasie najwięcej podróżujących i odpoczywających jest rodzin z dziećmi, czy to takimi bardzo małymi, czy już większymi. Jednak są ludzie, których nie stać na dalekie, jak i nawet bliskie podróże i starają się swoim dzieciom zapewnić wiele ciekawych i urozmaiconych atrakcji w domu, na dworze, czy miejscowości, której mieszkają, tak aby ten czas był naprawdę udany.  W dobie kryzysu, nie ma już tak wysokiej ilości podróżujących, chociaż ta ilość równie mocno nie spadła. Rodzice wybierają przeważnie wyjazd nad morze, czy w góry. Rzadziej podróżują nad jezioro, chyba, że ich pociechy mają więcej niż 10 lat. Zabierając ze sobą cała masę potrzebnych produktów i zabawek zaczynając od małych rowerków, pontonów, plecaczków, misiów i tysiące innych rzeczy. Wiadomo jak kończy się pakowanie kiedy ma się chociażby jedno dziecko, a już dwójka, trójka i samochód pęka w szwach.

Przeskakując trochę z tematu, mianowicie równie letniego ale bardziej interesujący pozostających w miejscu zamieszkania, spotkałam się z bardzo interesującym artykułem w gazecie, który dotyczył zabawek ogrodowych , o których pisano jako o obowiązku posiadania ich w sezonie letnim. Wiadomo, że jest to spowodowane kierowaniem się dobra dziecka, aby miało zapewniony dostęp do stałej atrakcji. Jednak, czy ten kto pisał to myślał, o tym, że nie każdego może stać na takie produkty. Huśtawki drewniane, kosze do piłki czy hamaki to coś, co umili nie jednemu dziecku i rodzicowi wspólne spędzenie czasu.

Niedrogą inwestycją jest również zestaw do ogrodu, na który składa się piaskownica, zjeżdżalnia i linki do chodzenia, tego typu zakup nie jest związany tylko z jednym sezonem, ale może posłużyć przez kilka lat, jak i stać na podwórku do późnej jesieni. Czy to wyjazd z dziećmi w góry, może i podróż nad morze, a może właśnie spacery na basen, czy do lasu- wszędzie można ciekawie zaplanować czas. Nie ważne co i gdzie, ważne aby ten czas był pełen ciepła i radości. Uśmiech i radość dziecka będzie naszym największym wynagrodzeniem, procentującym w następnych latach.

Stopka autorska: zabawek ogrodowych – http://berney-toys.pl/pol_m_Zabawki-ogrodowe-163.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz