Modne buty, modne ciuchy – „nie mam w co się ubrać!”

Otwierasz drzwiczki swojej garderoby, patrzysz… myślisz i wypowiadasz jakże popularny zwrot – „nie mam w co się ubrać”. Każda kobieta zna ten tekst doskonale, jakby co najmniej przed chwilą słyszała sama siebie z rana, czy przed jakimkolwiek wyjściem. Gdy w pobliżu zdanie to słyszy jakikolwiek mężczyzna, zapewne myśli sobie „nie ważne ile byś miała tych ubrań, zawsze będzie nie mam w co się ubrać” . I tutaj rozpoczyna się nasze odmienne podejście do kategorii moda i wszystko, co z nią związane. 

Zacznijmy od dobrze znanej codzienności, którą możemy usłyszeć w każdym domu, nie ważne jak szeroką, pojemną i ogromną garderobę miałaby każda kobieta, ona zawsze nie ma w co się ubrać. Zastanawiając się nad tym dłużej można by wyciągnąć wiele ciekawych wniosków, ale zaczynimy od samego początku. Większość pań podąża za tym, co wyznaczają wielcy projektanci mody, jak i gwiazdy muzyki czy telewizji. Do tej grupy ostatnio zostały wciągnięcie najlepsze blogerki z Polski i świata. To one jako drugie wdrażają modne ubrania i dodatki do świata, który jest troszkę bliżej nas niż ten ze szklanego ekranu. Tym samym często bliżej nam do dziewczyn prowadzących blogi, niż do osób, które są poza naszym zasięgiem. Czytając, obserwując i komentując blogerski świat, kobiety uświadamiają siebie, że jeśli ona tak ładnie wygląda, w cekinowym sweterku, jeansowych spodniach i beżowych baletkach, to i ja mogę zrobić równie fajną stylizację. Tym samym korzystają z polecanych sklepów, coś same upoluję i wyłapią w sieci i tak też tworzy się równie udany zestaw chociażby do wyjścia na spacer. Kolejny post, kolejne, nowe inspirujące pomysły i możliwe, że już kolejne w tym tygodniu zakupy, czy to internetowe, czy w centrum handlowym. Gdzieś w telewizji dodatkowo usłyszała, że w tym sezonie będą modne neonowe kolory to hyc i mamy nową marynarkę.

Troszkę inaczej jest z butami i torebkami, których panie mają całą masę. Nie ważne ile razy ubrałaby kozaki ze skórki, balerinki koronkowe, czy neonowe platformy – buty są zawsze mile widziane podczas zakupów i często te same wykorzystywane w wielu różnych stylizacjach. Możliwie, że to właśnie one są pewną bazą całego stroju, do którego dobiera się resztę słodkich sweterków, obcisłych bluzeczek, zwiewnych sukienek i zadziornych spodni.  I właśnie w tej kwestii nie będzie brakowało torebek czy butów, tutaj natomiast można to troszkę porównać z syndromem zbieracza, któr wybranych rzeczy chce mieć jak najwięcej.Następnego dnia jakby zupełnie odmieniona otwiera szafę i po kolei patrząc na wiszące rzeczy twierdzi, że nie ma w co się ubrać. Przecież w tym była wczoraj, w tym tydzień temu, to już jest nie modne, a tamto… no właśnie tamto trzeba oddać. Znów słynna myśl „nie mam w co się ubrać”…Czy aby nie jest ten tekst stosowany ze względu na wymówkę, jaką jest nowy zakupy, a może niechęć do podokazywania się kilka razy w zestawach, ubraniach, których ktoś już widział. Może koleżanka kupiła sobie taką samą tunikę… i tak dalej.

Chociaż coraz więcej mężczyzn lubi się dobrze ubrać, to jednak ich podejście do kwestii mody, ubiory zupełnie się różni. Nie dążą za ciągła zmiana garderoby, dokupywaniem T-shirtów by każdy był do innych spodni, czy butów. I co najważniejsze, oni nigdy nie powiedzą słynnego i przypisanego tylko do kobiet zdania „nie mam w co się ubrać”.
Drogie Panie, Wy zawsze we wszystkim wyglądacie pięknie! I uwierzcie, że zawsze macie się w co ubrać, chyba, że w waszej szafie jest tylko jedna bluzka i brakuję spodni, to wtedy faktycznie może być problem.

 

Stopka autorska: kozaki – http://pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Kozaki-217.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz