Balerinki: zakupy przez internet czy stacjonarnie?

Zbliża się sezon letni. To idealny moment na zmianę garderoby w szafce. Kupno butów i ubrań sprawia radość każdej z pań.  Trzeba dobrać obuwie zgodnie z aktualnie panującymi trendami , ale jednocześnie wygodne.  Duży wybór produktów mamy w sklepach internetowych, ale spora część kobiet nadal woli chodzić do marketów.  Jakie rozwiązanie jest lepsze?
Plusy można znaleźć wszędzie. Tak naprawdę preferencje zakupowe zależą od wielu czynników: miejsca zamieszkania, płci, wieku, a nawet wykształcenia. Młodzi ludzie częściej przeprowadzają transakcje online. Starsi mają większe opory. Wolą przejść się do pobliskiego sklepu i przymierzyć obuwie, żeby nie kupować w ciemno.

Internet to wygoda…

Rzeczą, która przemawia za zakupami za pomocą komputera jest niewątpliwe komfort. Nie trzeba się nigdzie przemieszczać, oszczędzamy na benzynie. Wystarczy tylko siąść w wygodnym miejscu i w spokoju przejrzeć wybrane strony www. Również sama forma zapłaty nie jest skomplikowana. Trzeba puścić przelew i zamówić kuriera pod wskazany wcześniej adres. Dodatkową zaletą takich transakcji jest ogromny wybór i oryginalne wzory. W sieci jest znacznie więcej modeli niż w stacjonarnych sklepach. Do tego balerinki są w przystępnej cenie,  bo konkurencja w internecie jest ogromna. Można znaleźć naprawdę ciekawe okazje – obuwie wykonane z dobrych materiałów, a jednocześnie bardzo modne. Jest znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że spotkamy na ulicy kobietę ubraną podobnie do nas. Minusem takich transakcji jest jednak czas oczekiwania na kuriera. Z reguły są to 2-3 dni robocze, a w sklepie stacjonarnym dostajemy towar od ręki. Poza tym nie mamy możliwości przymierzenia obuwia. Jednak zgodnie z prawem konsumenta, jeśli buty nam nie pasują można je odesłać z powrotem i otrzymać zwrot pieniędzy.

Zakupy w sklepach stacjonarnych pewniejsze?

Dla wielu kobiet kupowanie w marketach obuwniczych jest znacznie pewniejsze. Po pierwsze taka forma istnieje od wielu lat, po drugie można na miejscu dotknąć czółenek i dobrze je dopasować. Niestety, takie transakcje mają też swoje ograniczenia. Najczęściej kupujemy obuwie w dużych marketach, które niezależnie od lokalizacji mają ten sam towar. Choć wybór modelów jest dość duży to i tak nasze aranżacje będą mniej oryginalne. Minusem takich zakupów jest też konieczność poruszania się w zatłoczonych pomieszczeniach bez okien. Jesteśmy też bardziej narażone na ewentualne ataki ze strony kieszonkowców.  Poza tym często musimy stać w korkach, chcąc dostać się na miejsce.
Niezależnie, z jakiej formy skorzystamy, trzeba postawić na wysokiej klasy produkty. W butach spędzamy bardzo dużo czasu, dlatego przede wszystkim powinny być one wygodne. Najlepiej, żeby były wykonane z dobrej jakości materiałów, np. delikatnej naturalnej skóry – tak, by stopa mogła w nich „oddychać”.  Poza tym trzeba dobrać odpowiedni obcas. Jeśli kupujemy buty z myślą o codziennym użytkowaniu, lepiej będziemy się czuć w czółenkach na koturnie lub niewielkim podwyższeniu. Na ważne uroczystości postawmy na szpilki.

Źródło: Noevision – balerinki skórzane

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz