Buty uzupełnieniem stroju

Nawet najpiękniejsza kobieca kreacja może być zrujnowana złym doborem butów. Nie pomogą najbardziej wyszukane, gustowne dodatki i doskonała stylizacja, jeżeli obuwie nie będzie odpowiednio dopełniało całości.

Podstawowym błędem popełnianym przez panie jest zakładanie tej samej pary np.: szpilek do wszystkich kreacji. Przeważnie są w jednym, czarnym kolorze, który to uznawany jest za uniwersalny. Owszem, czarny pasuje do wszystkiego, jednak często tak bardzo wyróżnia się na tle całej reszty, że odwraca uwagę od stroju. Buty powinny wtapiać się w całość i optycznie wydłużać nogę. Najlepiej to zadanie spełnią np.: botki, lub czółenka na obcasie w cielistym kolorze (jeżeli akurat nogi nie są odziane). W takim wypadku stopa optycznie zlewa się z resztą nogi, dzięki czemu ta wydaje się dłuższa i zgrabniejsza. Buty mogą być także świetnym, krzykliwym dodatkiem, gdy cała kreacja jest spokojna, stonowana, bez rzucających się w oczy wyraźnych ozdób. Wtedy idealnie sprawdzą się buty w ciekawych kolorach i oryginalnych wzorach.

Kolejnym błędem jest noszenie zbyt małych, lub zbyt dużych rozmiarów. Niestety, nie każdy ma szczęście znaleźć buty idealne- wygodne, świetnie dopasowane a przy tym ładne. Nie oznacza to, że trzeba iść na kompromis i kupować taką parę, która ma tylko dwie z wymienionych cech. Mimo wszystko, lepiej spędzić więcej czasu na poszukiwaniach, niż żałować później swojej decyzji przyklejając kolejne plastry na otarcia stóp. Nie jest to aż tak trudne, zwłaszcza w dobie wszechobecnego internetu i zalewu wirtualnych sklepów oferujących wszelkiego rodzaju modele. Problemem dla pań okazuje się też dobór odpowiedniego obcasa do swojej figury i wzrostu. Wciąż istnieje przekonanie, że im wyższy obcas, tym lepsza sylwetka. Prawda jest jednak taka, że zły obcas uwypukli wady postawy, zamiast je zatuszować. Z wysokich szpilek muszą zrezygnować wszystkie kobiety, które mają poważne problemy z kręgosłupem, bądź krzywą miednicę. Noszenie ich w takim stanie doprowadzi jedynie do pogłębienia wad. No i drogie panie, przede wszystkim- na obcasach trzeba po prostu umieć chodzić…

Stopka autorska: butyraj.pl – czółenka

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz