Lumpeksy – ulubione sklepy największych sław

Lumpeksy czyli tak zwane ciucholandy to wyjątkowe i oryginalne sklepy polecające swoim klientom markową odzież używaną.  Każdy kto chce, może zaopatrzyć się w nich w wyjątkowe ubrania i nadać im nowe życie. W ciucholandach zdarzają się także prawdziwe perełki. Można kupić coś, co jest zupełnie nowe za kilka złotych, a nawet mniej. Wszystko zależy od naszego szczęścia, zaparcia i odrobiny wolnego czasu. Od niedawna w sklepach tego typu ubiera się dosłownie każdy, niezależnie od tego czy jest bogaty, czy wręcz przeciwnie.

Reklama

Kto zatem najczęściej kupuje w ciucholandach? Jeszcze do niedawna istniało przekonanie, iż sklepy tego typu przeznaczone są dla biedoty i osób mniej zamożnych. Teraz na szczęście wiele się zmieniło. Okazuje się, bowiem, że do lumpeksów udają się nawet największe sławy, takie jak Edyta Herbuś, Kasia Tusk i Karolina Malinowska.

Zanana wszystkim Edyta Herbuś najwyraźniej ma niezłą głowę do interesów, ponieważ zamiast wydawać kilka ładnych tysięcy na nową kreację, udała się do lumpeksu i dokonała w nim zakupu sukienki wartej niecałe 400zł, w której z dumą zaprezentowała się na pokazie nowej kolekcji Łukasza Jemioła. Wyglądała w niej olśniewająco, oznajmiła wszystkim, iż w stolicy ma swoje dwa ulubione lumpeksy, do których regularnie się udaje. Także Kasia Tusk uwielbia lumpeksy, do których chodzi wraz z przyszła szwagierką. Po zakupach napisała na swoim blogu kilka rad dotyczących udanych polowań na lumpeksowe okazje. Według niej najeży poznać dokładne terminy dostaw w sklepach, bowiem wtedy mamy największą szanse na to, aby wyłowić prawdziwą perełkę w morzu ubrań. Kolejną żelazną zasadą Kasi Tusk jest nie dać się zwariować i kupować tylko to, co jest nam rzeczywiście potrzebne. Kasia poleca, aby kupować rzeczy tylko i wyłącznie dobre gatunkowo oraz takie, których nigdy nam jest za wiele, na przykład getry lub podkoszulki. Także Karolina Malinowska uwielbia secondhandy i twierdzi, że nie może bez nich żyć. Karolina każdą wolną chwilę poświęca na zakupach odzieży używanej. Twierdzi, iż w „normalnych” sklepach ubiera się rzadko, nie chce bowiem wyglądać jak wszyscy w około, wręcz przeciwnie, liczy się dla niej niepowtarzalny styl i osobowość.

Okazuje się, iż moda na lumpeksy zapanowała także na salonach. Gwiazdy mówią otwarcie o swoich zamiłowaniach do ciucholandowych zakupów, starają się też nakłonić inne kobiety do odwiedzenia tych wyjątkowych sklepów.

Stopka autorska: Sklepy z odzieżą używaną we Wrocławiu – http://lumpeksy.wroclaw.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz