Historia sklepów z odzieżą używaną

W Polsce nie zawsze istniały sklepy z odzieżą używaną. Pierwsze pojawiły się około dwudziestu lat temu, już po transformacji ustrojowej. Podczas podróży na Zachód Polacy spotykali się ze zjawiskiem tzw. wystawek. Bogaci Niemcy, Paryżanie czy Amerykanie wystawiali obok swoich domów niepotrzebne im już rzeczy. Można było tam znaleźć czyste, wyprasowane ubrania, za małe buty czy sprzęty AGD, które zostały zastąpione nowymi. Właśnie wówczas nastał lumpeksowy boom. Nie tylko z Polsce, ale w wielu krajach Europy pojawiły się sklepy z odzieżą używaną.

Reklama

odzież używana

Wszystko co nowe spotyka się z falą zarówno entuzjazmu jak i krytyki. Podobnie było i w tym przypadku. Wiele osób, które decydowały się na zakupy w second handach głęboko to ukrywało, ponieważ odczuwały wstyd. Ubrania używane kojarzyły się bowiem z nieświeżymi, znoszonymi rzeczami, na które decydują się tylko osoby bardzo ubogie często należące do tak zwanego marginesu społecznego. Wraz z upływem czasu, ta tendencja zaczęła się zmieniać, a teraz można śmiało powiedzieć, że nadeszła era lumpeksów i mamy do czynienia wręcz z modą na tanie, używane ale dobrej jakości ubrania. Nie tylko zwykli ludzie korzystają z oferty takich sklepów, ale coraz częściej są to także znani celebryci, którzy otwarcie się do tego przyznają.

Należy jednak zaznaczyć, że obecnie, towar sprzedawany w ciuchlandach nie jest taki, jak kiedyś. Teraz są to ubrania wysokiej jakości, markowe, dostosowane do gustów indywidualnego klienta. Second handy to nie zasługują już na miano lumpeksów, które pamiętamy z początków lat 90. Teraz to właściwie butiki, które mogą swobodnie konkurować ze sklepami w galeriach handlowych. Branża rozwija się prężnie,na rynku polskim działa wielu bezpośrednich importerów i setki hurtowni odzieży używanej. Dzięki temu możemy korzystać z bardzo szerokiej gamy towarów wybierać zarówno spośród oferty eleganckich, stylowych sklepów z wybraną, sortowaną markową odzieżą, jak i punktów z tanim asortymentem – tak zwanym niesortem. Niezależnie jednak od tego czy kupujemy w niewielkim butiku czy w wielkiej hali na bazarze, jeśli trafimy na dobrze zaopatrzony sklep, w którym są regularne dostawy wówczas za naprawdę małe pieniądze mamy okazję wyposażyć swoją szafę w ciekawe, oryginalne stroje, które wyróżnią nas spośród innych na ulicy.

Przez lata zmieniała się nie tylko moda dostępna w second handach, ale przede wszystkim stosunek Polaków do zakupów w tych sklepach. Nadszedł czas, że chyba warto spróbować, odważyć się i odwiedzić sklep z odzieżą używaną, by na własnej skórze poznać czy odpowiada nam taki rodzaj stylistyki. Może okaże się, że znaleźliśmy doskonały sposób na modne i tanie ubieranie.

Stopka autorska: Hurtownia odzieży używanej – http://anglo.com.pl/hurtownia/odziez-uzywana

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz