Orzechy do prania hitem ekologicznego rynku

Świadomi zagrożeń jakie serwują nie tylko naszemu zdrowiu ale również środowisku naturalnemu detergenty zawarte w polecanych w sprzedaży środkach piorących coraz częściej sięgamy po preparaty ekologiczne. Przyjazne środki bazujące na wykorzystaniu jedynie naturalnych składników, przede wszystkim nie podrażniają naszej skóry oraz nie wywołują trudnych do leczenia alergii a przy tym nie mają wpływu na otaczające nas środowisko.

Reklama

piorące orzechyNależą do nich między innymi coraz bardziej popularne na terenie państw europejskich orzechy piorące, sprowadzane z Indii. W ich składzie znajduje się saponina, znany od setek lat naturalny środek piorący. Doskonale sprawdzają się zarówno podczas prania w pralce automatycznej jak i w praniu ręcznym. Producent zaleca użycie około sześciu łupin orzechów do jednego prania z możliwością wykorzystania ich nawet około czterech razy. Ekologiczne orzechy do prania ze względu na powolne uwalnianie się podczas prania saponiny jest preparatem kilkakrotnego użytku co ma ogromny wpływ na zaoszczędzenie domowego budżetu. Kilogram łupin orzechów z powodzeniem może wystarczyć aż na ponad sto czterdzieści prań w temperaturze sześćdziesięciu stopni Celsjusza. Trzeba pamiętać, że

ilość wydzielanej saponiny wzrasta wraz z temperaturą prania. Im wyższa temperatur tym większa skuteczność środka a zarazem mniejsza możliwość ponownego użycia.

Zastosowanie naturalnych orzechów piorących nie wymaga dodatkowego użycia środków zmiękczających tkaniny, gdyż odzież w nich uprana jest miękka i miła w dotyku.

Właściwości orzechów piorących

Saponina to środek występujący w roślinach, którego właściwości ułatwiają pozbycie się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Specjalna odmiana orzechów rosnących na terenie Indii, w których łupinach znajduje się zwiększona zawartość saponiny już od stuleciu stosowana jest przez lokalną społeczność jako skuteczny środek piorący.

W dobie ogromnej degradacji środowiska naturalnego, jaka związana jest z bezmyślną i rabunkową działalnością człowieka, coraz chętniej sięgamy po bardziej ekologiczne a co się nierozerwalnie z tym wiąże zdrowsze dla ludzkiego organizmu preparaty i tradycyjne dete

rgenty zastępujemy naturalnymi środkami, do których właśnie należą łupiny orzechów indyjskich. Orzechy do prania stosować można nie tylko jako skuteczny środek piorący ale również jako naturalny preparat do codziennej higieny a nawet usuwający wszelkiego rodzaju zabrudzenia w gospodarstwie domowym.

Efekty:

Wystarczy dodać umieszczone w lnianym woreczku łupiny orzecha do bębna pralki automatycznej lub wywar sporządzony na ich bazie do prania ręcznego, żeby odzież odzyskała nieskazitelną czystość i zachowała wyjątkową miękkość. Ubrania uprane w naturalnych środkach nie wywołują alergii i są zdecydowanie bardziej przyjazne dla ludzkiego organizmu w porównaniu do silnych detergentów, wykorzystywanych w klasycznych proszkach do prania dostępnych w sprzedaży.

Orzechy piorące o wadze jednego kilograma zgodnie z zapewnieniami wystarczą na około sto czterdzieści prań w temperaturze sześćdziesięciu stopni Celsjusza.

Stopka autorska: Więcej ciekawych informacji związanych z nowoczesnym podejściem do prania znajdziesz na naszym blogu www.orzechy-piorace.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz