Hydro Lambda do izolacji fundamentów

Swisspor HYDRO lambda to nowoczesne płyty produkowane ze specjalnego surowca z dodatkiem grafitu w technologii agregatowej. Surowiec i technologia produkcji, zapewniają doskonałe parametry termoizolacyjne (λ=0,031), obniżoną nasiąkliwość wody oraz optymalnie dobraną do ocieplania fundamentów wytrzymałość mechaniczną.

Reklama

Produkt HYDRO lambda do izolacji fundamentów dedykowany jest do budownictwa pasywnego i energooszczędnego, co potwierdza certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego.

Decydując się na budowę domu oczekujemy, że jego wnętrze będzie suche i przytulne, a rachunki za eksploatację umiarkowane.

Należy również mieć na uwadze, że błędy popełnione przy izolacji fundamentów ujawniają się dopiero po kilku latach, a ich wykrycie i naprawa jest trudna i kosztowna. Nie trzeba zatem przekonywać, jak ważne jest dobranie właściwych materiałów do izolacji zarówno termicznej, jak i przeciwwodnej.

Lepsza izolacyjność termiczna: λ d ≤ 0,031
Projektanci domów energooszczędnych i pasywnych przykładają dużo uwagi do izolacji fundamentów. Przy bardzo dobrze zaizolowanych ścianach, niewłaściwie ocieplony fundament jest odpowiedzialny za duże straty ciepła. W porównaniu do innych materiałów do izolacji fundamentów, HYDRO lambda ma jeden z najkorzystniejszych współczynników przewodzenia ciepła.

Optymalnie dobrana do ocieplania fundamentów wytrzymałość mechaniczna
Do izolacji fundamentu do głębokości 3,5 m, stosuje się materiały o wytrzymałości na ściskanie (przy 10% odkształceniu względnym) 100 kPa. Często jednak na takie fundamenty są aplikowane materiały przeznaczone do całkiem innych zastosowań, o wielokrotnie wyższej wytrzymałości mechanicznej, za to droższe i o gorszych właściwościach izolacyjnych. Nieświadomy klient płaci więcej za wytrzymałość która jest zbędna, a w dodatku otrzymuje materiał gorszy pod względem izolacyjności termicznej.

Obniżona nasiąkliwość wody
HYDRO lambda do izolacji fundamentów charakteryzuje się obniżoną nasiąkliwością, dzięki czemu zachowuje właściwości termoizolacyjne w stosunkowo wilgotnym środowisku jakim jest grunt.

Wszystkie płyty frezowane
Frezy na płytach są sprawdzoną i od lat stosowaną metodę zapobiegania mostkom termicznym. W przypadku płyt HYDRO lambda układanych w kilku rzędach do głębokości większej niż szerokość płyty, frezy dodatkowo zabezpieczają fundament przed wnikaniem wilgoci. Należy jednak rygorystycznie przestrzegać zasad prawidłowego ułożenia płyt. (1) płyty powinny być mocowane do ściany fundamentowej stroną, na której znajduje się napis „do muru”. (2) po drugiej stronie płyty znajdują się strzałki, które winny wskazywać kierunek w górę.

Niezwykła stabilność wymiarowa
Płyty HYDRO lambda do izolacji fundamentów są wykonane w technologii agregatowej, dzięki czemu mają idealne wymiary, krawędzie i frezy. W stosunku do produktów styropianowych wytwarzanych w tradycyjny sposób (spienianych w formach blokowych), podlegają znikomym odkształceniom (wygięciu) spowodowanym typowymi dla tradycyjnego styropianu naprężeniami wewnętrznymi.

Odporność na starzenie i rozkład
Nie podlegają korozji chemicznej i biologicznej. Są nietoksyczne i całkowicie bezpieczne dla środowiska.

Niepotrzebne dodatkowe warstwy ochronne
HYDRO lambda może stanowić ostatnią warstwę od strony gruntu. Zbędne są dodatkowe materiały ochronne, takie jak folia kubełkowa itp., które stanowią niepotrzebny dodatkowy koszt.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz