Sharm el Sheikh – sekrety podwodnego świata

Malownicza Zatoka Szejka przywitała mnie falą upałów oraz pełnym rozrywki klimatem. Spośród popularnych egipskich kurortów, to właśnie Sharm El Sheikh posiada najpiękniejszą, bajkową rafę koralową, gdzie zapaleni miłośnicy nurkowania mogą oddać się swojej największej pasji. Eksplorowanie podwodnego królestwa koralowców i odkrywanie tajników Morza Czerwonego stanowiło jeden z głównych celów mojej wizyty w mieście.

Reklama

Atrakcje turystyczne Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh słynie wśród turystów z przepięknej piaszczystej plaży, na której można się zrelaksować, zażywając długich słonecznych kąpieli – (sprawdź interesujące oferty wczasów w Egipcie). Ze względu na ekstremalnie wysokie lipcowe temperatury wypoczynek na plaży stanowił dla mnie jeden z ostatnich punktów dnia. Ok. godziny 18 słupek rtęci wciąż wskazuje zawrotne temperatury, jednak pogoda nie jest już tak uciążliwa, jak wczesnym popołudniem. Przed wyjściem na plażę warto pamiętać o zabraniu kremu z wysokim filtrem, który najlepiej stosować co pół godziny, by uniknąć dotkliwego poparzenia.

Dnie w Sharm el Sheikh spędzałem przede wszystkim na długich spacerach po mieście. Jednym z moich ulubionych miejsc stał się tzw. Old Market, czyli dzielnica urządzona w charakterystycznym egipskim stylu, gdzie znajdują się orientalne restauracje z regionalnymi potrawami oraz sklepy z lokalnymi produktami. Wieczorami Old Market oferuje turystom wspaniałe show z udziałem magików, derwiszy i tancerek brzucha.

Podczas krótkiego pobytu w mieście postanowiłem także wybrać się do bogatego Muzeum Przyrody Synaju, gdzie podziwiać można zarówno żyjące na pustyni Synaju gatunki zwierząt, jak i te, które występowały tutaj w przeszłości. Wycieczka stanowi idealne urozmaicenie czasu dla osób, które mają już dość codziennego relaksu na plaży i spacerowania po mieście. To także wspaniała przygoda dla rodzin z dziećmi.

Wieczory w Sharm el Sheikh rozbrzmiewają wieloma gatunkami muzyki, a najlepsze kluby, w których nocne szaleństwo przeciąga się do białego rana, zlokalizowane są w słynnej dzielnicy miasta – Naama Bay. Energiczne rytmy, sympatyczni ludzie i niezapomniany klimat sprawia, iż w trakcie urlopu Namma Bay nie sposób odwiedzić tylko raz.

Wczasy w Sharm el Sheikh to doskonały sposób na spędzenie kilku chwil relaksu w przyjemnym otoczeniu, na piaszczystych plażach, wśród bogatej orientalnej kultury. Długie spacery po Old Market i podziwianie podwodnego koralowego świata pozwoliły mi wypocząć i zapomnieć o codzienności.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz