Ach, kobietą być

Przeciętna kobieta posiada w swojej garderobie kilka par butów. Każda z nich ma inne przeznaczenie – jest obuwie sportowe do biegania, wyjściowe szpilki do małej czarnej, buty noszone na co dzień, lekkie sandały na upalne dni i ciepłe, zimowe kozaki. Niektóre z par występują dodatkowo w różnych kolorach i wysokościach tak, aby pasowały do aktualnej kreacji. Jak widać, kilka par to i tak mało, ponieważ buty należy zmieniać nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Nie można bowiem dopuścić do tego, by stopa rozleniwiła się i przyzwyczaiła do jednego typu obuwia. Poza tym, obuwie które jest noszone bezustannie wymaga częstego czyszczenia i ciągłej wymiany wkładek (ze względu na szybszy rozwój bakterii i grzybów wewnątrz buta).

Reklama

Kobiece stopy są szczególnie narażone na kontuzje ze względu na wysokość noszonych obcasów. Długie szpilki pięknie podkreślają sylwetkę, jednak często i intensywnie używane potrafią uszkodzić stawy i krzywić palce. Trzeba je zakładać sporadycznie, aby nie narazić się na nieprzyjemne konsekwencje. Obuwie damskie powinno być idealnie dostosowane do stopy i figury oraz wagi ciała. Źle dobrane skrzywi stopy, a w skrajnych przypadkach miednicę (która jest u kobiet zbudowana inaczej niż u mężczyzn). Najodpowiedniejsze na co dzień będą botki z niskimi słupkami do czterech- pięciu centymetrów).

Przy zakupie trzeba się kierować przede wszystkim wygodą, fasonem, a dopiero w drugiej kolejności kolorem i wzorem. Właśnie dlatego kupno obuwia wcale nie jest proste i wymaga poszukiwań. Idealne buciki muszą być nieco większe niż stopa, nie mogą uciskać, ani obcierać. Stopa powinna w nich leżeć stabilnie, nie obsuwać się, a wkładka musi być wykonana z bawełny lub z jej domieszką (w przeciwnym razie będzie odparzać, a noga pocić). Przy intensywnej eksploatacji zdzierają się fleczki w obcasach, dlatego trzeba pamiętać o regularnej ich wymianie. Dzięki temu noga będzie zawsze w tej samej pozycji. Różnica choćby pięciu milimetrów może powodować zniekształcenie chodu, a co za tym idzie źle wpływać na kształt stopy i postawę ciała.

Stopka autorska: galeriaolesno.pl – Obuwie damskie

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz