Wyższość mężczyzn nad kobietami… w robieniu zakupów

W jednym z brytyjskim dzienników pojawił się artykuł dotyczący robienia zakupów przez mężczyzn i kobiety. Postawiono w nim tezę, że kobiety dokonywałyby znacznie trafniejszych wyborów jeśli kierowałyby się podobnym myśleniem jak mężczyźni. Jak jest naprawdę?

Reklama

kobieta z prezentemWedług artykułu, kobiety dokonują zakupów pod wpływem emocji, kierują się marką i najnowszymi trendami. Mniejszą wagę przykładają do dobrania stroju do figury, jakości materiału z którego jest wykonany czy wreszcie wygody.

Rozważny i rozrzutny

Inaczej jest w przypadku mężczyzn, których cechuje znaczna rozwaga w kupowaniu nowych rzeczy. Nieważne czy są to bluzy męskie, czy mniej męskie spodnie rurki, mężczyźni robią zakupy znacznie wolniej.

Co więcej, kierują się realnymi potrzebami, a nie przypływem emocji. Zwracają większą uwagę na jakość wykonania i wykończenia. Są też bardziej skorzy do wydania większej sumy, jeśli będą uważać, że gra jest warta świeczki.

Co więcej, jeśli bluzy męskie lub spodnie byłyby niemiłe w dotyku, szorstkie i zrobione z nie oddychających materiałów mężczyźni po prostu by ich nie kupili.

Jakość ubrań a płeć

Warto też zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których wykonane są ubrania damskie i męskie. W przypadku tych pierwszych nietrudno o bluzki z pozostawiających wiele do życzenia tkanin, czy spodnie z marnej jakości stretchu. Jednak i tak kobiety są w w stanie zapłacić za nie krocie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ sama bluzka to tylko część ceny, pozostała część to koszty na reklamę i promocję.

W działach z modą męską ciężko spotkać niskiej jakości bluzy męskie, szorty, czy koszulki polo.
Inną sprawą jest fakt, że są to specjalne zabiegi producentów, związane z szybko zmieniającymi się trendami w modzie. Dzięki temu kobiety z chęcią zmieniają garderobę co rok. Dlaczego? Bo kobiety są zmienne, lubią różnorodność i nowinki w swojej szafie.

Jak kupować?

Właściwe i rozważne podejście w robieniu zakupów jest istotne. Mowa tu nie tylko o paniach, ale także o panach, którzy nie zawsze wykazują się rozwagą w zakupach (choć znacznie mniejszym stopniu niż płeć piękna).

Dlatego kupując na prezent bluzy męskie czy nawet ciuszki dla siebie najlepiej postawić na jakość. Jest ona gwarancją tego, że dany ciuch wytrzyma znacznie dłużej niż te wykonane niskogatunkowych materiałów.

Ponadto będziemy mieć pewność, że nic się z nim nie stanie jeśli włożymy go do pralki i nie odbarwi się.

Druga strona medalu

Dobrze też sprawdzić też wewnętrzną część ubrania . To ona pokaże nam dopiero jego prawdziwe oblicze. Nie mniejsze znaczenie ma także zwracanie uwagi na szwy niezależnie od tego czy są to bluzy męskie, czy zwykłe bawełniane podkoszulki.

Nie tylko marka się liczy

Marka swoje kosztuje, ale nie zawsze ciuch od znanego producenta jest wart jego ceny. Warto postawić na mniej znane rzeczy, ale wykonane z dobrych materiałów, niż przepłacać za bluzki, które wyglądają jak kawałek szmatki.

Jak widać kobiety częściej kierują się nagłym przypływem emocji bez głębszego zastanowienia czy ciuch jest im przydatny. Inaczej jest w przypadku mężczyzn. Okazuje się, że wiele można się nawet od nich nauczyć.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz