Jak poprawić wygląd cery?

Nie każdy z nas rodzi się z idealną cerą. Czasami jej wygląd jest także wynikiem naszego trybu życia oraz zaniedbań. Jeżeli chcesz poprawić wygląd skóry twarzy, sprawdź nasze porady!

Reklama

Istnieje naprawdę wiele różnych sposobów na to, aby zmniejszyć niedoskonałości na twarzy takie jak zaskórniki, wypryski, rozszerzone pory, blizny czy przebarwienia. Wszystko zależy od tego, z jakim problemem się borykamy, jak szybkiego oczekujemy efektu, a także na jakie koszty możemy sobie pozwolić.

1. Kosmetyki pielęgnacyjne

W przypadku widocznych skaz skóry powinniśmy dobrać je tak, aby pomagały w ich redukcji. Dobre efekty dają w szczególności kosmetyki z kwasami, które złuszczają skórę, peelingi mechaniczne, na przykład z korundem, również kosmetyki z wyciągami z różnych roślin poprawiających stan skóry.

Na efekty będziemy musieli jednak zaczekać, a w przypadku bardziej widocznych niedoskonałości kosmetyki nie będą w stanie ich zlikwidować. Oczywiście, nie oznacza to, że powinniśmy z nich zrezygnować. To dzięki nim zachowamy dobrą kondycję skóry na długi czas.

2. Zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej

Aktualnie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób z niedoskonałościami cery. Profesjonalne zabiegi prowadzone pod okiem doświadczonego specjalisty to znacznie szybsze i lepsze efekty niż kosmetyki, ale za wyższą cenę.

W gabinetach medycyny estetycznej skorzystać możemy z takich zabiegów jak peelingi medyczne czy zabiegi laserowe. Z kolei w gabinetach kosmetycznych możemy wykonać mikrodermabrazję czy peeling kawitacyjny oraz zabiegi pielęgnacyjne.

 

3. Kosmetyki kolorowe

To najszybszy sposób na zamaskowanie niedoskonałości. Do wyboru mamy pełną gamę kosmetyków kolorowych, w tym bazy, korektory, podkłady, na przykład podkład matujący czy rozświetlający, pudry. Kosmetyki powinniśmy dobierać zarówno pod kątem ich działania, jak i koloru.

Wybierając podkład matujący lub innego typu, zawsze warto przetestować kilka kolorów w dziennym świetle, aby nie okazało się, że zakupiony produkt nie będzie za jasny albo za ciemny.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz