Jak poznać znaczenie snów za pomocą sennika?

Sen. Coś tak oczywistego, przynosi odpoczynek, regenerację. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania człowieka. Taki wypoczynek sprawia, iż polepsza się samopoczucie, zwiększa się wydajność, ładują się akumulatory.

Reklama

Sennik

Gdy sen jest spokojny, niezakłócony, nieprzerwany – jest najważniejszym czynnikiem niosącym zdrowie dla człowieka. Przesypiamy około 1/3 swojego życia,- czy to dużo czy mało, oceniać nie warto – czas na regeneracje musi być zapewniony. A gdy śpimy to śnimy. Filozofowie i psycholodzy uważają, iż sny są odbiciem naszego życia codziennego. I tak na prawdę jest – często przecież śnimy właśnie o tym, czego się boimy, obawiamy, o tym co zaprząta nasze myśli, o tym co czego pragniemy i o czym marzymy.

Już bardzo dawno temu – czasach starożytnych – sen stanowił zagadkę i ludzie zaczynali już w tym okresie interpretować, tłumaczyć sny. Nic się nie zmieniło do tej pory, nadal wierzy się w potęgę snów, w to, iż potrafią one wskazać jakieś rozwiązanie, że mogą mieć związek z tym, co przytrafi się nam później w rzeczywistym życiu.

Jakie jest zatem znaczenie snów?

By ułatwić i usystematyzować symbole pojawiające się w snach, powstały różnego rodzaju senniki.  Sennik może mieć formę książkową, bądź interaktywną – czyli internetową tzw. sennik internetowy. Znaczenie snów może być różne, trzeba dobrze zinterpretować to co nam się śniło. Pierwszym krokiem do sukcesu jest po prostu szybkie zapisanie tego co nam się śniło, ponieważ jest to bardzo ulotne, i zdarza się iż po paru minutach nie jesteśmy sobie w stanie odtworzyć dokładnie szczegółów.

Interpretacja snów

Znaczenie snów jest nie raz trudne w interpretacji, ponieważ symbole można czasem interpretować na kilka sposobów. Należy pamiętać, żeby dobrze poznać znaczenie snu, trzeba odpowiednio interpretować sen w zależności od konkretnej osoby, jest to sprawa bardzo indywidualna. Najpopularniejsze symbole pojawiające się w snach to na przykład ciąża, dziecko, woda, zęby. Symbole o charakterze pozornie negatywnym – ujemnie nacechowane – takie jak na przykład zdrada lub śmierć – są jednak interpretowane w całkiem odwrotny w sposób. Przynoszą pozytywne rozwiązanie. Dobrym sposobem jest też prowadzenie własnego sennika. Można robić zapiski tego co nam się przyśniło, jest to także dobry sposób by poznać własną osobowość, a przy okazji można stworzyć swój, indywidualny sennik.

Stopka autorska:

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz