Jak ułatwić sobie dostęp do konta bankowego?

Dlaczego łatwy dostęp do korzystania z konta internetowego jest tak ważny? Gdyż w ten sposób możemy sprawdzić ile środków znajduje się na rachunku, bardziej racjonalnie planować i kontrolować wydatki, a także dokonywać transakcji. Jak sobie ten dostęp ułatwić?

Reklama

Przez internet

Obecnie najbardziej popularnym sposobem sprawdzenia poziomu finansów zgromadzonych na rachunku bankowych jest wykorzystanie internetu. Konta internetowe mają wielu zwolenników właśnie z powodu łatwej dostępności. Dzięki nim nie musimy udawać się do placówki banku, aby np. dokonać przelewu środków, czy zapłacić rachunki. Zwłaszcza tę ostatnią czynność można sobie ułatwić poprzez zlecenie przelewu czy polecenie zapłaty, a dzięki odpowiednim ustawieniom transakcje te będą odbywały się automatycznie.

Konta internetowe często są darmowe.  Niekiedy jednak trzeba spełnić odpowiednie warunki, aby nie płacić za ich prowadzenie – np. dokonywać w ciągu miesiąca operacji o sumie określonej przez umowę z bankiem lub wpłacać na nie ustaloną kwotę. Można też czerpać korzyści z posiadania takiego konta dzięki zniżkom oferowanym przez partnerów banku.

Przez telefon

Niemniej popularna od usług bankowych oferowanych przez internet jest bankowość mobilna. Jak ona działa? Na urządzeniu mobilnym instaluje się specjalną aplikację, która umożliwia dostęp do konta bankowego. Jedynym warunkiem jest połączenie smartfona, tabletu czy telefonu komórkowego z internetem.  Podstawowe możliwości dostępne dzięki m-bankowości to oczywiście sprawdzenie stanu konta i historii operacji. Oprócz tego dokonamy płatności w sklepach zarówno tradycyjnych jak i tych internetowych, doładujemy konto telefonu komórkowego albo przelejemy środki na inny rachunek. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne – nie musimy mieć komputera, aby sprawdzić stan naszych finansów, a do tego wszelkie transakcje są szyfrowane, co zwiększa bezpieczeństwo środków pieniężnych użytkownika.

Na karcie

Zdarzają się takie sytuacje, że nie mamy możliwości sprawdzenia ile środków pozostało na naszym koncie. Wtedy przydatna może okazać się karta, która ten stan pokazuje. Jest to możliwe dzięki umieszczonemu na niej niewielkiemu wyświetlaczowi. Niektórzy obawiają się, że osoby postronne mogą zobaczyć jak mają się nasze finanse. Niepotrzebnie – tego typu karty maja dwa numery PIN. Jeden do obsługi standardowych transakcji w terminalach – tradycyjnie może wybrać go sam użytkownik. Drugi numer PIN uruchamia funkcje wyświetlacza i ten z kolei nadawany jest przez bank. Korzyści korzystania z takich kart pokazuje film wyemitowany przez Getin Bank:

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz