Jak w kilka godzin przywrócić blask staremu pomieszczeniu?

Dla większości ludzi słowo „remont” kojarzy się z ogromnym wyzwaniem, któremu towarzyszą nie tylko spore wydatki, ale również i poświęcony czas. Nie każdy chce borykać się z takimi problemami, jednak gdy pomieszczenie lub całe mieszkanie wręcz błaga o renowację, to rozwiązaniem mogą okazać się tu okładziny ścienne. Dlaczego?

Idealny ściany w kilka chwil

W starych mieszkaniach nawet zmiana koloru ścian może nieść ze sobą niemiłe niespodzianki. Zdarcie poprzednich warstw farb, wyrównanie powierzchni, ukrycie poważnych mankamentów, szpachlowanie, tynkowanie i w końcu malowanie – cały ten proces w skrajnych przypadkach może zająć nawet kilka tygodni. Wiąże się to z potrzebą czekania na to, aż materiały budowalne wyschną i nie wystąpią na nich żadne odpryski. A jak to wygląda, gdy używa się okładzin ściennych? Wystarczy jedynie przygotować powierzchnię, zamontować płyty, pomalować je i gotowe!

Estetyczny wygląd i wiele, wiele więcej

Warto pamiętać o tym, że płyty gipsowo-kartonowe trzeba wyszpachlować, masa szpachlowa musi wyschnąć. Dopiero taka powierzchnia jest gotowa do dalszej obróbki, np. malowania. Jest to jednak szybsza metoda niż tynkowanie. Jeśli farba będzie dobrze aplikowana, to na okładzinie nie powstaną plamy, przebawienia czy spękania. Daje to nie tylko pewność estetycznego wykończenia, ale w konsekwencji pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jednak piękny wygląd, to nie wszystko, co mają do zaoferowania okładziny ścienne z płyt gipsowo-kartonowych. Stanowią one bowiem doskonałą izolację cieplną. Ochronę akustyczną czy przeciwpożarową osiąga się stosując specjalne konstrukcje, które składają się z płyt, profili, wypełnienia z wełny mineralnej, a czasem nawet specjalnej masy gipsowej dostosowanej do konstrukcji, kiedy wymagana jest odpowiednia klasa odporności ogniowej.

Więcej o wyjątkowych cechach tego materiału budowlanego znajdziesz tutaj: https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/kategorie-produktowe-i-systemowe/okladziny-scienne-z-plyt-gipsowo-kartonowych.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz