Jak wybierać kolory na ściany we wnętrzach?

Poznaj ciekawe triki, które sprawią, że Twoja przestrzeń nie tylko nabierze nowych kolorów, ale zmieni się zupełnie.

To, jaki kolor farby wybieramy do pomalowania ścian świadczy o naszej osobowości i guście, ale często wyboru dokonujemy zupełnie przypadkowo, albo pod wpływem impulsu. Decyzję o kolorze ścian warto przemyśleć. Od klimatu wnętrza, który stworzą kolory ścian zależy nasze samopoczucie! Przedstawiamy kilka trików, dzięki którym decyzja o wyborze koloru pomieszczenia będzie łatwiejsza.

  1. Małe i ciasne wnętrza najlepiej malować na jasne kolory. Biały czy kremowy kolor sprawi, że przestrzeń będzie wyglądała na większą, gdyż te kolory optycznie ją powiększają, nie przytłaczają.
  2. Farby do przedpokoju powinny mieć także jasne kolory, gdyż przeważnie to pomieszczenie w mieszkaniu nie ma okien.
  3. Najbardziej uniwersalnym kolorem jest szary. Przede wszystkim jest tak neutralny, że będzie dobrze pasował do każdego wnętrza. Szare wnętrze możemy ozdobić dodatkami w intensywnych kolorach. Łatwo odmienić dodatkami szare pomieszczenie. Szary kolor może być bardzo jasny, ale też bardzo ciemny. Wszystko zależy już od naszych upodobań. Trzeba mieć tylko na uwadze, że ten ciemny optycznie pomniejszy przestrzeń. W takim przypadku można się zdecydować na połączenie obu ocieni koloru. Jedna ściana pokoju może być nieco ciemniejsza od pozostałych. Szary ostatnio podbił serca wielu osób, którzy urządzają mieszkania. To za sprawą coraz popularniejszego stylu skandynawskiego, który pokochali miłośnicy pięknych, ale też funkcjonalnych wnętrz na całym świecie.
  4. Farby do sypialni warto wybierać w delikatnych kolorach, np. pastelowych. Takie barwy pomogą się wyciszyć przed snem.
  5. Na rynku dostępne są różne farby dekoracyjne. Warto na nie zwrócić uwagę, ponieważ mogą one imitować modny w ostatnim czasie beton! Dla chcących się wyróżnić dobrym wyborem będą farby z brokatem. Dodadzą one stylu nowoczesnym wnętrzom.
  6. Pomieszczenia, w których są płytki ścienne lub podłogowe najlepiej malować na główny kolor znajdujący się na tych kaflach. Unikniemy wówczas kolorowego bałaganu. Wnętrze stanie się bardziej spójne.
VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz