Jak wybrać konto osobiste?

Konto osobiste, na którym trzymamy nasze oszczędności, pieniądze, zarobki powinno być bezpieczne i powinno być dopasowane do naszych potrzeb. Według rankingów ofert konta osobistego jest bardzo wiele, ale nie wszystkie są tak atrakcyjne, jak mówią o nich w reklamach. Tylko kilka banków ma w swojej ofercie bezwarunkowo bezpłatne konta osobiste. Pozostałe banki oferują bezpłatne konta, ale trzeba spełnić dodatkowe warunki.

Reklama

Z rankingiem łatwiej

Możemy zastanawiać się nad tym, po co nam ranking, skoro wszystkie oferty są bardzo podobne do siebie. Otóż nie i właśnie rankingi to pokazują. Ciekawy ranking konta osobistego przedstawia Bankier.pl. Specjaliści skupiają się na „bezpłatnych” kontach osobistych. Okazuje się, że tylko niektóre banki tak naprawdę oferują bezpłatne konta osobiste. Pozostałe wprowadzają dodatkowe warunki, które musimy spełnić, aby w danym miesiącu nie płacić za konto. Mogą to być transakcje bezgotówkowe na konkretną sumę, specjalne przelewy bankowe, płatności kartą. Możliwości jest kilka i banki to wykorzystują. W niektórych przypadkach bank może od nas wymagać kupna dodatkowych usług. Rankingi pokazują, który bank tak naprawdę ma bezpłatne konto i dzięki temu daje nam nowe, często lepsze spojrzenie na promocje i oferty banków.

Jakie są najlepsze konta osobiste?

Według rankingu konta osobistego najatrakcyjniejszą ofertę ma T-Mobile Usługi Bankowe oraz Bank BPH. W obu przypadkach nie musimy opłacać konta, mamy darmowe przelewy, wypłaty w bankomatach oraz inne usługi. W dodatku możemy jeszcze zarobić na moneybacku. W przypadku T-Mobile dostajemy 5% od kwoty, jaką wydaliśmy za pośrednictwem karty NFC, w Banku BPH natomiast dostaniemy 5% za wydatki związane z kulturą, czyli opłaty kina, restauracji, a także księgarni, teatru i innych „kulturowych” produktów. Kolejnymi ciekawymi ofertami w rankingu konta osobistego są BZ WBK, ING Bank Śląski, Bank Pekao oraz mBank. Te banki także proponują bezpłatne konta, a każdy z rachunków w tych bankach posiada program partnerski w określonych sklepach partnerskich. W mBanku możemy dostać rabat za płatność kartą w kinie, albo w sklepach odzieżowych, takich jak Big Star. Na następnych pozycjach w rankingu konta osobistego możemy zobaczyć takie banki jak Meritum Bank, Bank Millennium, Nordea Bank, a także Bank PKO BP. W przypadku tych banków mamy stosunkowe tanie konta osobiste w ofercie kont bankowych, ale bez dodatkowych profitów takich jak moneyback, assistance lub programów rabatowych. Przed wyborem konta osobistego dobrze jest sprawdzić aktualne rankingi i porównać ze sobą oferty poszczególnych banków, bo być może jest gdzieś ciekawsza oferta.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz