Jak wybrać meble łazienkowe

Gdy mówimy o meblach, myślimy przeważnie o szafach, regałach czy komodach, które zwykle są częścią wyposażenia naszych wnętrz. Nie zapominajmy jednak, że również łazienka powinna zostać wyposażona w komplet mebli, które uczynią z niej pomieszczenie funkcjonale i wygodne.

Reklama

meble łazienkoweWyposażenie łazienki

Gdy myślimy o urządzaniu łazienki, w pierwszej kolejności rozważamy wybór umywalki, sedesu oraz podejmujemy decyzję o wannie lub prysznicu. Zdecydowanie są to najważniejsze elementy, które w łazience bez wątpienia powinny się znaleźć. Często właśnie w tym pomieszczeniu musimy ulokować także pralkę. Tymczasem powierzchnia wielu łazienek jest na tyle mała, że z trudem pozwala na zorganizowanie w niej przestrzeni, nie mówiąc już o znalezieniu jeszcze miejsca na meble.

Duża łazienka, mały kłopot

Szczęśliwcy, którzy posiadają przestronną łazienkę, nie będą mieli problemu z jej urządzeniem. Mogą pokusić się o cały komplet mebli, wśród których znajdą się i wiszące szafki, i elementy stojące, jak. np. słupki czy półsłupki. Meble do dużej łazienki mogą być masywne i większych rozmiarów – w głębokich, szerokich szufladach z łatwością pomieścimy ręczniki, środki czystości, kosmetyki i drobny sprzęt AGD (suszarka, lokówka, maszynka do golenia itp.).

Mała łazienka, duży kłopot

Aranżacja małej łazienki musi być bardzo dobrze przemyślana. Pomieszczenie powinno być bowiem przede wszystkim funkcjonalne i umożliwiać bezproblemowe korzystanie z jego udogodnień. W tym celu niezbędne jest umieszczenie w nim mebli, które pozwolą na przechowywanie niezbędnych w codziennych czynnościach przedmiotów. Sprawdzą się więc meble węższe i płytsze, które – odpowiednio dopasowane – nie ograniczą funkcjonalności łazienki. Możemy wybrać szafkę z oszklonymi drzwiczkami, która posłuży jednocześnie za niezbędne w łazience lustro. Warto także zdecydować się na szafkę pod umywalką. Narożniki łazienki możemy także zagospodarować narożnymi półkami, które zwykle posiadają regulowaną wysokość i pozwolą na przechowywanie drobiazgów. Dobrym rozwiązaniem okaże się również wózek łazienkowy, który w każdej chwili można przesunąć w inne miejsce, a który pomieści część łazienkowych akcesoriów.

Meble to nie wszystko

Jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiej łazienki, możemy już na etapie jej wykańczania postarać się, aby wizualnie ją powiększyć.  Pamiętajmy, że nawet najmniejsza łazienka, ale sprytnie urządzona, może być miejscem funkcjonalnym oraz stylowym.

Stopka autorska: Odpowiedź na pytanie, jakie triki zastosować w tym celu, odnajdziecie w tym miejscu.

Foto: Photo credit: Favaro JR. / Foter /  (CC BY-NC-SA 2.0)

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz