Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego jest kluczową kwestią jeśli chodzi o prawidłowe prowadzenie spraw finansowych i podatkowych przedsiębiorcy posiadającego samodzielną działalność gospodarczą albo firmy zatrudniającej mniejszą lub większą grupę pracowników.

Reklama

W ostatnich miesiącach na rynku pojawia się coraz większa liczba biur rachunkowych. Jest to związane ze zmianami, które nastąpiły w ustawie rachunkowości, ponieważ obecnie takie biuro może prowadzić każda osoba, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych i nie była skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo gospodarcze, a także wykupiła odpowiednią polisę OC za szkody, które mogą zostać wyrządzone w związku z prowadzeniem działalności w ramach biura rachunkowego. Może to rodzić wątpliwości w kwestii wiarygodności takiego biura. Również biura rachunkowe, które działają na rynku już od wielu lat niekoniecznie muszą w swojej działalności kierować się odpowiednią starannością i dbałością o szczegóły, co może negatywnie odbijać się na ich klientach.

Jak znaleźć najlepsze biuro rachunkowe?

Poszukując odpowiedniego rozwiązania często zasięgamy opinii o biurze rachunkowym wśród znajomych, szczególnie gdy takie osoby same prowadzą działalność gospodarczą i korzystają z takich usług. Często zdarza się jednak, że nikt nie jest nam w stanie polecić odpowiedniego biura rachunkowego. Wówczas korzystamy z wyszukiwarki Google. Oferta biur rachunkowych, które posiadają swoje strony internetowe lub odnośniki do kontaktu jest jednak bardzo szeroka. Co i rusz prześcigają się one w pomysłach na przyciągniecie klienta. Profesjonalnie wykonana strona internetowa, dokładny opis oferowanych usług czy też wygląd wewnętrzny biura nie dają jednak całego obrazu na temat jakości usług prowadzenia przez nie ksiąg rachunkowych. Rozwiązaniem w tej kwestii może być skorzystanie z profesjonalnych katalogów biur rachunkowych. Najlepiej wśród nich prezentuje się portal sprawdzonyksiegowy.pl

Portal sprawdzonyksiegowy.pl umożliwia wyszukanie biur rachunkowych zlokalizowanych w niemal każdym mieście na terenie całej Polski, wykorzystując do tego wyszukiwarkę Google. Przy wyszukiwaniu, oprócz lokalizacji, można określić zakres działalności biura rachunkowego, która nas interesuje (mała księgowość, pełna księgowość, audyty, badania, a także doradztwo podatkowe). Biura rachunkowe dostępne w bazie portalu posiadają dokładne opisy swojej działalności. Można zdobyć oprócz tego do nich kontakt telefoniczny, mailowy i poznać orientacyjne ceny za oferowane usługi, a także umówić spotkanie za pomocą specjalnego formularza.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz