Jak wybrać zmywarkę

Wybór zmywarki nie musi być wyborem trudnym. Wystarczy skupić się na kilku najważniejszych rzeczach, dzięki którym wybierzemy idealną zmywarkę dopasowaną do naszych potrzeb. Poniżej wyszczególniliśmy każdy z tych elementów.

Reklama

Zabudowa
zmywarkaPierwszym aspektem, na którym musimy się skupić jest wybór zmywarki do zabudowy bądź nie. Pierwsze rozwiązanie jest o tyle trafne, iż ukryta zmywarka będzie stanowiła część całości elegancko urządzonej kuchni. Warto zauważyć, że obecnie prawie każda nowoczesna kuchnia to kuchnia do zabudowy. Jest to zatem rozwiązanie głównie dla tych, którzy wyjątkowo dbają o wizualną część aranżacji. Z kolei zaletą  wyboru zmywarki wolnostojącej jest to, że możemy ją umieścić w dowolnym miejscu kuchni (mając oczywiście na uwadze bliskość kanalizacji oraz przyłącza wody).

Rozmiary
Zmywarki dostępne są w trzech wariantach szerokości – do 45, od 50 do 55 cm, oraz od 59 cm. Przekłada się to nie tylko na umiejscowienie urządzenia, ale też na jego pojemność. Otóż zmywarki mogą pomieścić od 8 do ponad 15 kompletów naczyń. Wybierając konkretną pojemność miejmy na uwadze, że niektóre modele posiadają funkcję połowy załadunku, dzięki której zmywanie mniejszej ilości naczyń wiąże się z mniejszą ilością poboru wody oraz prądu. Jeśli zmywarka o pojemności 15 kompletów naczyń nie posiada takiej funkcji i za każdym razem będzie pobierać pełną ilość wody oraz prądu trzeba się zastanowić, czy taka pojemność jest naprawdę nam potrzebna.

Klasa energetyczna
Klasa energetyczna jest kolejną istotną kwestią przy wyborze zmywarki. Zmywarki klasyfikują się w przedziale od D do A. Najbardziej ekonomiczna klasa to A+++. W porównaniu do klasy energetycznej A, zmywarka o klasie energetycznej A+++ oszczędza ponad 45% więcej energii.

Zużycie wody
W kwestii oszczędności warto również zwrócić uwagę na zużycie wody. Średnia ilość poboru wody wynosi od ok 7 do 18 litrów na jeden cykl zmywania. Kierujmy się tu zasadą im mniej, tym lepiej.

Programy i funkcje
Wybierając zmywarkę należy także przyjrzeć się dostępnym programom oraz funkcjom. Wśród nich dostępne są m.in. program do mycia delikatnego szkła, czy wcześniej wspomniana funkcja połowy załadunku. Przydatną opcją jest także odłożenie czasu startu pracy, dzięki czemu umyte naczynia będą czekały tuż po naszym przyjściu z pracy lub program do odkażania naczyń dla małych dzieci.

Cena
Przeglądając ofertę rynkową można znaleźć dobrą zmywarkę za dobrą cenę. Już w granicach ok 1500 zł powinnyśmy kupić oszczędną, pojemną i zarazem funkcjonalną zmywarkę. Pamiętajmy więc, że najlepsze zmywarki wcale nie muszą być najdroższe.

Czy już wiesz, jakiej zmywarki potrzebujesz?

Stopka autorska: najlepsze-zmywarki.pl – najlepsze zmywarki

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz