Krótka przeprawa przez konsolę Sony Playstation

Premiera najnowszej konsoli, która od lat podbija świat gier zbliża się coraz większymi krokami. Podobnie jak wszystkie poprzednie wersje, tak i czwarta odsłona ma być przełomowa, ma przynieść zmiany, którymi wszyscy gracze zachwycą się w znaczącym stopniu.

Reklama

W tej chwili nie ma chyba na świecie osoby, związanej z Sony Playstation, która mocno nie zacierałaby rąk. Tak naprawdę trudno o stan, w którym prawdziwym koneserom nie ciekłaby mocno ślinka, jeśli zapowiedzi legendarnego japońskiego producenta są tak zachęcające. Póki jeszcze jednak nie możemy oficjalnie posmakować gorączki związanej z czwartą już konsolą PS’a, zapoznajmy się po krótce z jej historią.

Jak to było, kiedy jej nie było? Najbardziej zagorzali fani Playstation nie wyobrażają sobie dziś życia bez swojej konsoli. Niektórzy uważają nawet, że przed pojawieniem się pierwszej z nich, świat w ogóle nie istniał i tak naprawdę dopiero od tamtej pory zaczął prawidłowo ewoluować.

16 listopada 1993 roku – to oficjalna data, którą wielu uznaje za ów początek istnienia życia na naszej planecie. To wtedy Sony postawiło pierwszy krok, zakładając Sony Computer Entertainment. Debiutancka konsola Playstation pojawiła się jednak dopiero pod koniec 1994 roku i miało to miejsce jedynie na rynku japońskim. Stany Zjednoczone oraz Europa zaznały jego smaku klika miesięcy później. Debiutancki model nosił dumną nazwę PSX i był powoli stawał się marzeniem każdego dziecka. W pewnym okresie w Polsce zapanował nawet kult wręczenia konsoli jako prezentu komunijnego. W roku 2000 na rynku pojawiła się konsola o nazwie PS one, którą nie oznaczoną kolejną cyfrą ze względu na to, że tak naprawdę była ona w głównej mierze pomniejszoną wersją PSX’a.

Producenci Sony przez dość długi czas zastanawiali się nad bardziej znaczącym ulepszeniem swojego dziecka i udało im się tego dokonać jeszcze w tym samym roku. Wówczas na rynku pojawiła się konsola Sony Playstation 2, która rozpoczęła nową erę gier telewizyjnych, ale nie tylko. Od tamtej pory nie było bowiem mowa wyłącznie o graniu, ale także o bardziej szerokim spektrum. Konsola oznaczona numerem 2 to także multimedialny odtwarzacz DVD. Playstation zmieniło również swój dotychczasowy, szary design, na rzecz bardziej nowoczesnych, ciemnych kolorytów, które utrzymują się po dziś dzień.

Trzecia konsola od Sony, która światło dzienne ujrzała dokładnie 11 listopada 2006 roku, była już prawdziwym spełnieniem marzeń nawet najbardziej wytrawnych graczy. Jeszcze lepsza grafika, jakość Blue-ray i zdecydowanie więcej możliwości. Stworzono urządzenie bardziej wydajne, pobierające mniej prądu, cichsze i cieńsze, ale to… rzecz jasna wciąż za mało, dlatego z niecierpliwością czekamy na więcej, czekamy na Sony Playstation 4.

Stopka autorska: euro.com.pl – Sony Playstation 4

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz