Użyteczność gier online

Gry online i komputerowe od zawsze są regularnie krytykowane przede wszystkim przez konserwatystów i osoby starsze. Czy słusznie?

Reklama

Z nowościami zawsze jest ciężko

gra komputerowa

Wszystko nowe co się pojawia i zdobywa szybko popularność budzi obawy. Najbardziej oporne na nowości są starsze osoby, które boją się tego czego nie znają. Otwarcie krytykują gry komputerowe chociaż w nie nigdy nie grali. Powtarzają sensacje podawane przez media. Na przykład pojawia się wariat, który zabija dzieci w szkole. Nieważne, że był chory psychicznie, interesował się bronią, od zawsze przejawiał agresję. Gazety podają informacje, że „grał w gry komputerowe”. Słowo klucz, ale cóż tego? Przecież jadł też ziemniaki, czemu tej informacji nikt nie wyciąga? Media zawsze szukają kozła ofiarnego, a osoby, które nie znają tematu uwierzą w każdą podaną wiadomość.

Gry to rozwój

Wbrew obiegowej opinii gry komputerowe to nie tylko brutalne strzelanki z całą masą krwi obryzgującej ekran. Jak podają badania – jest to mniej niż 10% rynku rozrywki elektronicznej. Największą popularnością cieszą się przede wszystkim gry, które rozwijają umysł i wiedzę. Wśród nich sporo przeniesionych z „reala” takie jak szachy, Mahjong, chińczyk, ale też pojawiają się takie tytuły jak gra w kulki, zuma, czy Tetris. Każda z nich ma znaczący wpływ na nasz rozwój. Szczególnie korzystnie wychodzą na tym dzieci. Młode mózgi znacznie szybciej wykorzystują rozwój jakie im mogą dać tego typu rozrywki. Uzupełniając je sportem mogą stworzyć geniusza. Oprócz szybkiego podejmowania decyzji należy też myśleć strategicznie, przechytrzyć przeciwnika, którym jest komputer lub inny człowiek.

Nawet jeśli gry to tylko FPS’y

Nawet pomijając 90% gier, które nie mają w sobie nawet odrobiny brutalności można śmiało twierdzić, że strzelanki przynoszą więcej korzyści niż szkód. Gracze mają niesamowity refleks i potrafią szybko podejmować ciężkie decyzje, które przeciętny człowiek musi kilkukrotnie dłużej analizować. Jest to szczególnie przydatne m.in. w sytuacji zagrożenia życia własnego lub innych ludzi (wypadki). Nie jest też tajemnicą, że tego typu osoby najlepiej sobie poradzą w sytuacji ewentualnego konfliktu zbrojnego. Wiedzą jak strzelać z broni, chociaż nigdy jej nie mieli w ręku. Potrafią dostosować się do rozkazów, działać drużynowo, nic ich nie zaskoczy. Przy rekrutacji do armii USA zaletą jest to, że ktoś wcześniej grał w gry komputerowe online. Najlepsi gracze dostają oferty aby sterować robotami, samolotami bezzałogowymi, czy pomagać w opracowaniu taktyki.

Gry nie są złe dopóki nie wykorzystuje się ich jako narzędzia do manipulacji. Media z tego słyną, więc wszystkich przeciwników można tylko zachęcić do spróbowania swoich sił w wirtualnej rozrywce, a następnie wyrażania swoich opinii na ten temat.

Stopka autorska: ekulki.pl – gra w kulki

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz