Jak zmotywować pracownika?

Podstawą prawidłowego funkcjonowania każdej firmy jest dobrze zgrany personel, każdy doświadczony manager lub właściciel wie, że przywiązany i identyfikujący się z firmą pracownik będzie wykonywał swoje obowiązki w sposób szczególnie dokładny, tak jakby robił to dla siebie, troszcząc się o powierzone mu mienie.

Reklama

Jest wiele sposobów na to aby docenić i zmotywować osoby na różnych stanowiskach. Pierwszą, podstawową sprawą jest bez wątpienia dobra atmosfera w pracy, należy w ten sposób dobierać personel aby umiał ze sobą pracować przy okazji realizacji różnych projektów. Jeżeli pracownik dobrze czuje się w groni swoich kolegów z którymi współpracuje, chętniej będzie przychodził do biura i będzie bardziej zaangażowany w swoje obowiązki.

Dobry szef nie powinien też nigdy zapominać o szczególnie ważnych świętach jak urodziny i imieniny. Wystarczą nawet same życzenia, a jeszcze w połączeniu z drobnym upominkiem lub bukietem kwiatów, będą miłą motywacją do dalszej pracy. Wypadałoby również pamiętać o swoim personelu w takich uroczystych dniach jak Dzień Kobiet lub chociażby Dzień Sekretarki, nawet coraz modniejsze z roku na rok Walentynki, są doskonałą okazją aby wręczając chociażby pudełko czekoladek dać do zrozumienia swoim pracownikom jak bardzo są dla nas ważni.

Najlepszym momentem jednak aby dać do zrozumienia personelowi jak bardzo jest dla nas ważny są święta zarówno wielkanocne jak i bożonarodzeniowe. Mile widziane są rozdawane w tym czasie premie pieniężne, bony do sklepów lub chociażby kosze świąteczne zawierające różnego rodzaju produkty w zależności dla kogo są przeznaczone.

Dość często praktykowanym ostatnimi czasy zwyczajem są wyjazdy integracyjne. Z reguły trwające dwa lub trzy dni są doskonałą okazją do zacieśniania więzów w pracy oraz oderwania się od monotonnych obowiązków. Trzeba jednak być dość ostrożnym bowiem ogólnie luźny nastrój panujący na tego typu wyjazdach prowadzi czasem do sytuacji w których dochodzi do nieprzewidzianych i czasem przynoszących bolesne konsekwencje sytuacji, nie należy więc zapominać o dużej dawce zdrowego rozsądku.

Zaufanych pracowników można też nagrodzić możliwością korzystania ze służbowego laptopa lub nawet samochodu. Jest to zwłaszcza atrakcyjne w przypadku młodych ludzi, którzy nie mają jeszcze dobrze ugruntowanej pozycji zawodowej ani wysokich zarobków i nie stać ich na kupno własnego auta.

Jak widać istnieje wiele sposobów jak zmotywować personel, każdy szef może wybrać te na miarę swoich możliwości, odpowiadające sytuacji w firmie.

Stopka autorska: nobilia.pl – kosze świąteczne

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz