Rywalizacja w logicznych grach online

Prawie wszystkie gry logiczne polegają na rywalizacji między ludźmi, bądź człowieka z komputerem. Tak jak sport jest wysiłkiem fizycznym, tak gry logiczne są wysiłkiem umysłowym. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Reklama

W sieci są nas miliony

Miliony graczy w codziennie grają online w gry typu szachy, tetris, kulki, mahjong, zuma, pasjans, monopoly i tym podobne. Jeżeli chcemy zagrać z komputerem można odpowiednich portali poszukać w wyszukiwarce, lub wejść bezpośrednio na najpopularniejsze z nich. Każdy typ gry ma przynajmniej kilka rodzajów produkcji i odmian. Jedne są klasyczne, inne w kolorowym stylu dla dzieci. Ich mnogość i popularność pokazują jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu rozrywki. Największą zaletą są łatwa dostępność, brak opłat i brak granic wiekowych.

Zmierzmy się razem

Na portalach typu Kurnik możemy spróbować swoich sił w najpopularniejszych grach logicznych, które mają element rywalizacji między ludźmi. W odróżnieniu od tradycyjnych zabaw nie musimy czekać, umawiać się ze znajomymi lub rodziną, sprzątać po zakończeniu. Po prostu logujemy się, a na miejscu już czekają tysiące osób, które chętnie Ci pokażą kto jest najlepszy.
Bardzo dużą zaletą jest to, że można wybrać sobie poziom przeciwnika. Jeśli nie czujesz się ekspertem – znajdź osoby o niskim rankingu. W sytuacji gdy myślisz, że nikt Ci nie dorówna – zagraj z najlepszymi. Najlepsi to są osoby, które jeżdżą na turnieje, grają całe dnie, spotkasz na pewno też niejednego mistrza.

Co jest najpopularniejsze

Najpopularniejsze gry jakie można spotkać w internecie można podzielić na dwie grupy:
1) Te, które są przeniesione ze świata rzeczywistego – poker, szachy, chińczyk, warcaby, tysiąc itp.
2) Stworzone w latach 80-tych lub 90-tych jako gry komputerowe, które są dostępne online. Przede wszystkim trzeba wymienić gry w kulki i Tetrisa.
Jak widać popularność jest mocno uzależniona od tego co ludzie wcześniej znali. Nie ma zbyt dużego popytu na nowości. Tego typu gry zazwyczaj się nie nudzą, ponieważ za każdym razem stwarzają nowe możliwości i stawiają inne wyzwania.

Gry na żywo

Rynek gier, które występują „offline” jest w recesji od momentu kiedy zaczęły być popularne komputery i internet. Ceny stale rosną, aby wpływy utrzymały się na tym samym poziomie. Na przykład gra „monopoly” kosztuje około 130 zł. Jeszcze kilka lat temu można ją było nabyć za jedną czwartą tej ceny. Jest to bardzo ciekawe zjawisko, tym bardziej, że online jest za darmo. Dlatego gry, które nie są komputerowe na stałe wypadły z obiegu i pozostaną jedynie nudnymi prezentami gwiazdkowymi.

Stopka autorska: gry w kulki – http://kulki24.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz