Jak i z czym nosić kalosze?

Wybierając się na wiosenne zakupy  warto zastanowić się nad inwestycją w kalosze. Te oryginalne buty znakomicie sprawdzają się, gdy pogoda pozostawia jeszcze wiele do życzenia, a my mamy dość siedzenia w domu.

Reklama

Kalosze potrafią przy tym w widoczny sposób nas odmłodzić. Po kalosze z powodzeniem sięgają zresztą również gwiazdy. Nasza metamorfoza może więc rozpocząć się od inwestycji w tę część garderoby. Niestety, nie wszystkie rodzaje kaloszy sprawdzają się jednakowo dobrze, a z ich dopasowaniem problem maja również znani i lubiani. Przed ich zakupem warto zatem skonsultować się z osobistą stylistką zastanawiając się wspólnie nad tym, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

Wybierając kalosze powinnyśmy uświadomić sobie przede wszystkim to, że w ich przypadku mamy do czynienia z obuwiem posiadającym pewną specyfikę. Gumowe kalosze o zróżnicowanym wzornictwie i kolorystyce wyglądają fantastycznie, nadal jednak zaliczane są do rozwiązań noszonych na co dzień, a nie takich, w których wybieramy się na eleganckie przyjęcia. Jeśli w wyborze kaloszy pomaga nam stylistka, poinformujmy ją zatem o charakterze naszej pracy licząc się z tym, że jako osoby zajmujące wysokie stanowiska w firmach lub zajmujące się edukacją możemy mieć nieco mniej okazji do założenia tego oryginalnego obuwia

Co do zasady noszenia kaloszy nie ma tu większych ograniczeń, a my możemy swobodnie eksperymentować z kolorystyką i charakterem dobieranej odzieży.

Do czego nie pasują kalosze?

Nie zapominajmy jednak o tym, że nie każdy strój pasuje do kaloszy. Musimy liczyć się z tym, ze zarówno wieczorowa sukienka, jak i elegancki kostium będą wyglądać dość dziwnie, gdy pojawią się w zestawieniu z domowym obuwiem, jeśli więc na co dzień praktykujemy formalny styl ubierania się, zastanówmy się nad tym, czy personal shopping nie powinien być wykorzystany również do tego, aby zainwestować w mniej oficjalne spodnie i lub sukienkę.

Jakie stroje najlepiej sprawdzają się w połączeniu z kaloszami?

Wspominane już gwiazdy, zazwyczaj dopasowują obuwie gumowe do obcisłych spodni dżinsowych (popularne „rurki”). Stylistki zwracają jednak uwagę na to, że wcale nie mniej atrakcyjnie kalosze wyglądają w połączeniu ze zwiewnymi sukienkami lub krótkimi szortami. Zawsze zresztą warto zdecydować się na bardziej odważne zestawienia. Czarne kalosze można, w związku z tym, nosić w towarzystwie krótkiej spódnicy, w sprzedaży dostępne są zaś również kalosze na obcasach będące świetnym dodatkiem do oryginalnego stroju wyjściowego.

Kupując kalosze nie zapominajmy również o podkreślających ich atuty dodatkach. Z obuwiem tym znakomicie łączą się kolorowe chustki i szale, jeśli zaś chcemy wyglądać naprawdę świeżo i optymistycznie, nie ruszajmy się z domu bez parasolki zwłaszcza, jeśli jest ona w kolorze wykonanego z gumy obuwia.

 

Stopka autorska: personal shopping – http://goshakusper.com/zakupy-ze-stylistka

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz