Niskobudżetowe spędzanie wolnego czasu – jak to zorganizować?

Czy wakacje muszą być drogie? Wielu osobom wydaje się, że jest to nieuniknione, jedynym sensownym rozwiązaniem jest więc pogodzenie się z tym i przygotowanie się na spore wydatki. Na szczęście, pesymistyczne założenie wcale nie musi mieć wiele wspólnego ze stanem faktycznym. Niskobudżetowe spędzanie wolnego czasu ma coraz większą grupę zwolenników zwłaszcza, że wcale nie musi oznaczać wakacji nudnych i pozbawionych atrakcji.

Pokochaj samodzielne planowanie
Najskuteczniejszym sposobem na ograniczenie kosztów letniego wypoczynku jest rezygnacja z pośrednictwa na rzecz samodzielnego planowania. Bardzo często okazuje się, że choć powierzanie planowania innym jest dość wygodne, wiąże się ze sporymi stratami finansowymi. Rzeczywiste koszty są powiększane o prowizje, mamy bowiem do czynienia z wysoką ceną, jaką należy ponieść za zaangażowanie innych w wywiązywanie się z naszych zadań. Samodzielne planowanie nie musi być przy tym tak trudne, jak wydaje się to wielu osobom, a stały dostęp do Internetu oraz coraz lepsza znajomość języków obcych sprawiają, że nawet planowanie zagranicznych wakacji przyjdzie nam z łatwością.

Jeśli chciałbyś zrobić tanie zakupy wakacyjne, np. spożywcze czy ogrodnicze, skorzystaj z serwisów z gazetkami promocyjnymi typu ekoulotki.pl, które zbierają gazetki promocyjne, np. z Lidla – http://ekoulotki.pl/promocje-gazetka/lidl.html.

Szukaj alternatyw
Wiele form wypoczynku cieszy się popularnością nie dlatego, że mamy do czynienia z formami bardziej popularnymi niż inne, ale przede wszystkim z uwagi na to, że środki masowego przekazu przekonują nas, że trudno wyobrazić sobie udane wakacje bez ich udziału. Tymczasem okazuje się, że każda droga rozrywka ma swoją mniej kosztowną, a jednocześnie wcale nie mniej atrakcyjną alternatywę i tak, na przykład wizytę na basenie możemy zastąpić pobytem nad jeziorem, a przejażdżkę rowerem wodnym – wcale nie mniej emocjonującą wyprawą kajakiem. Nawet zwiedzanie nie musi być aż tak kosztowne, jak nam się wydaje, wiele instytucji kulturalnych przewiduje bowiem dni, w których można gościć w nich bezpłatnie oraz organizuje oryginalne promocje sprawiające, że koszty związane ze zwiedzaniem można obniżyć nawet o połowę. Warto również wybrać się na zwiedzanie większą grupą – możemy wtedy liczyć na zniżki dla grup zorganizowanych. Czasem wymaga to nieco dłuższych poszukiwań, efekt nie może jednak nie cieszyć.

Stopka autorska: http://ekoulotki.pl/promocje-gazetka/lidl.html – http://ekoulotki.pl/promocje-gazetka/lidl.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz