Wyprzedaże odzieżowe już niedługo – o czym pamiętać robiąc zakupy?

W naszym kraju nie ma specjalnych okresów wyprzedażowych, kiedy należałoby szturmować sklepy z większą intensywnością. U nas odbywa się to wszystko falami, często ze sobą niepowiązanymi. Jest to pewien problem, ale też okazja, ponieważ promocja nie musi wcale oznaczać wietrzenia magazynów ze starych rzeczy.

Reklama

W tym momencie warto się na moment zatrzymać, ponieważ istnieje grupa marek odzieżowych, która promocji nie lubi. Nie będziemy wymieniać tutaj nazw, ale łatwo można zauważyć, że w niektórych sklepach jeśli coś jest przecenione, to spowodowane jest to faktem wyciągnięcia rzeczy z głębokiego zakamarka magazynów. Jest to poważny problem, ponieważ w otoczeniu nowych kolekcji można się dość łatwo pomylić i kupić może nie rzecz jakoś strasznie niemodną, ale coś, co na pewno już nie jest krzykiem mody, efektem wdrażania najnowszych trendów. Z drugiej strony, to wcale nie musi być taki wielki problem, bo jeśli zeszłoroczna moda pasowała nam znacznie lepiej niż nowe propozycje, tego typu wyprzedaże będą dla nas kopalnią złota. Polscy chytrzy sprzedawcy największe obniżki cen oferują nie w stosunku do towarów, które chcą sprzedawać, ale w stosunku do tych, których się chcą pozbywać. Różnica jest znacznie większa, niż tylko semantyczna.

W czasie wyprzedaży warto zwracać baczną uwagę na rozmiary i na szczegóły kupowanych rzeczy. Czasami drobiazg spowoduje, że w końcu zdecydujemy się z danej rzeczy zrezygnować. Większość z nas tak ma od czasu do czasu, niektórzy tak mają bardzo często. Sęk w tym, że chociaż wyprzedaże wcale nie rządzą się innymi prawami niż normalny handel, niektórzy sprzedawcy są jednak odmiennego zdania. Możemy spodziewać się na przykład informacji, że sprzedawany towar nie podlega zwrotowi niezależnie od jakichś wad, ponieważ był oferowany w promocji. Sprzedawca będzie się powoływał na przepisy i udowadniał, że ma rację, chociaż wskazywane przez niego przepisy będą dotyczyły sprzedaży rzeczy używanych i sprzedaży na aukcjach. Każdy sąd i każdy arbiter oczywiście przyzna nam rację, ale żeby do tego doprowadzić, trzeba się nieźle nabiegać i dlatego warto jest w czasie różnych wyprzedaży odzieży zwracać szczególna uwagę na kupowane towary. Nasze prawa w takiej sytuacji nie są gorsze, ale ich dochodzenie jest znacznie bardziej nieprzyjemne, więc naprawdę dobrze jest unikać sytuacji spornych wynikających zwykle z winy sprzedawcy, ale dających się obejść przez należytą uwagę kupującego.

Stopka autorska: Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupowe polowanie, sprawdź promocje w Deichmannie.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz