TOP 5 programów, które przydadzą się w każdej firmie

Choć nie ma przepisu mówiącego o tym, że każda nowa firma powinna korzystać z komputera stacjonarnego lub przenośnego, zakładając własne przedsiębiorstwo warto zastanowić się nad tego rodzaju sprzętem. Bywa on pomocny nie tylko wówczas, gdy chcemy szybko skontaktować się z klientem lub kontrahentem. Specjalne oprogramowanie dla firm pozwala na sprawne zarządzanie naszym podmiotem, ponieważ zaś nie jest ono ani niedopracowane, ani drogie, z powodzeniem mogą korzystać z niego nawet początkujący przedsiębiorcy.

Reklama

1. Programy do przygotowywania przelewów i wpłat gotówkowych

Programy przeznaczone do przygotowywania przelewów oraz wpłat gotówkowych przydają się przede wszystkim wówczas, gdy pojawia się konieczność rozliczenia z Urzędem Skarbowym oraz ZUS. Zazwyczaj są nie tylko proste w obsłudze, ale również nie wymagają wykorzystywania do ich obsługi sprzętu najnowszej generacji. Imponuje też ich liczba, znalezienie idealnego rozwiązania nie jest więc szczególnie skomplikowane.

2. Programy do przechowywania danych

Programy do przechowywania danych wcale nie zostały stworzone jedynie z myślą o największych przedsiębiorcach. Konieczność uporządkowania podstawowych informacji dotyczących klientów i kontrahentów pojawia się już po kilku tygodniach od momentu założenia firmy, a gromadzenie wszystkich ważnych informacji w podręcznym notatniku przestaje się sprawdzać niedługo później.

3. Edytory tekstów

Wcale nie musimy prowadzić biura tłumaczeń, aby przekonać się, jak ważny w firmie jest solidny edytor tekstów. Program ten pozwala nie tylko dbać o korespondencję handlową, ale również przygotowywać materiały informacyjne na nasz temat. Co więcej, przedsiębiorcy mogą liczyć zarówno na bardzo proste, jak i na wyjątkowo rozbudowane edytory, dzięki czemu dostosowanie ich do potrzeb firmy nie stanowi większego problemu. Tylko od zamawiających zależy też, czy wybiorą rozwiązanie bezpłatne, czy też te, które wiąże się z określonymi kosztami zakupu.

4. Programy do fakturowania

Programy do fakturowania są jednymi z najważniejszych nie tylko dlatego, że pomagają w utrzymaniu płynności finansowej przedsiębiorstwa. Ich posiadanie bardzo często chroni firmę przed poważnymi problemami finansowymi, oprogramowanie jest bowiem niezawodne tam, gdzie ludzka pamięć potrafi płatać figle. W sprzedaży dostępnych jest wiele płatnych rozwiązań, początkujący przedsiębiorca może jednak korzystać z prostych programów darmowych i na ich podstawie określać, jakie są jego potrzeby. Liczba programów do faktur jest duża, od Infaktu, przez Ifirmę, itd.

5. Programy kadrowo-płacowe

Dostępność programów kadrowo-płacowych sprawia, że zatrudnienie księgowej nie jest już palącą potrzebą dla wielu przedsiębiorców. Zdecydowana większość propozycji w tym zakresie charakteryzuje się intuicyjną obsługą, obok rozwiązań płatnych pojawiają się przy tym coraz bardziej rozbudowane ich bezpłatne odpowiedniki.

Stopka autorska: oprogramowanie Mega Tech – http://www.mega-tech.com.pl/programy-do-faktur.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz