Kiedy jest dobry czas na odchudzanie?

Osoby, które zastanawiają się nad tym, kiedy można mówić o najlepszym czasie na odchudzanie, rzadko mogą liczyć na zrozumienie. Zwykło się przecież powtarzać, że każdy czas jest tak samo dobry, a tym samym prawdziwym problemem jest motywacja lub jej brak. Być może w przekonaniu tym tkwi ziarno prawdy, nie należy jednak przywiązywać się do wszystkich jego aspektów. Wbrew obiegowej opinii, odchudzanie nie zawsze ma tak samo duże szanse na powodzenie, warto więc zastanowić się nad okresami, które mu sprzyjają.

Lato – czas taniej i zdrowej żywności
Jeśli zastanawiamy się nad tym, które pory roku w większym, a które w mniejszym stopniu sprzyjają gubieniu zbędnych kilogramów, nie da się ukryć, że lato wysuwa się na pierwszy plan na liście okresów najbardziej atrakcyjnych. Ładna pogoda motywuje do działania, latem też nadmiar kilogramów jest najbardziej odczuwalny, co jest dodatkowym ułatwieniem dla tych osób, którym trudno zmotywować się do wyrzeczeń. Atutem miesięcy letnich jest również to, że odchudzanie się w czasie ich trwania nie musi wcale odbić się na naszym budżecie, okazuje się bowiem, że właśnie wtedy zdrowa żywność jest dostępna w największej ilości, a jednocześnie jest najtańsza.

W oczekiwaniu na ważne wydarzenie
Odchudzanie się jest kwestią bardzo zindywidualizowaną, mówiąc więc o okresach, w których przychodzi nam ono z największą łatwością nie powinniśmy zapominać o tym, że często są one związane z naszym życiem osobistym. Wielu osobom łatwiej jest się zmobilizować, gdy mają przed sobą realny cel, każdy dzień jest bowiem wówczas małym triumfem nad samym sobą. Wybór daty granicznej jest uzależniony od tego, w jakiej sytuacji znajduje się osoba myśląca o odchudzaniu. Może być to wesele brata, pierwsze święta z rodziną męża albo wakacyjny wyjazd do Grecji.

Odchudzanie możesz wspomagać suplementami diety.

Nowe życie, nowe możliwości
Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest powiązanie odchudzania z innymi przełomowymi wydarzeniami w naszym życiu. Wiele osób „bierze się za siebie” przy okazji podjęcia nowej pracy, nie brakuje zaś i takich, które spoglądają bardziej krytycznie na swoją wagę po rozstaniu z partnerem. Skoro nasze życie się zmienia, dlaczego nie uczynić tych zmian jeszcze bardziej doniosłymi?

Powyżej przedstawiono warunki, które sprzyjają podjęciu decyzji o odchudzaniu. Tak naprawdę każdy czas jest dobry, bo to decyzja, która wpłynie bezpośrednio na nasze zdrowie, jeśli nie teraz, to w przyszłości. Warto również ze względu na atrakcyjny wygląd, zwłaszcza latem.

Stopka autorska: Odchudzanie możesz wspomagać suplementami diety. – http://www.i-apteka.pl/pol_m_Dieta-Odchudzanie-452.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz