Dla kogo wyjazdy językowe?

Oferty kursów językowych za granicą pojawiają się coraz częściej w internecie, gazetach czy telewizji. Ich twórcy zapewniają, że to świetna metoda nauki dla każdego. Czy na pewno?

Reklama

Wyjazdy językoweTypowa reklama kursów wyjazdowych kładzie nacisk na efektywność nauki i połączenie uczenia się z odpoczynkiem. Nie ma wątpliwości, że metoda bezpośrednia – czyli „zderzenie” z językiem, polegające na prowadzeniu zajęć od początku w języku docelowym i na osłuchaniu się z językiem w codziennych sytuacjach podczas pobytu za granicą – może przynieść efekt szybciej, niż tradycyjna nauka. Z pewnością cenne są też „wartości dodane” kursów za granicą: zwiedzanie miast, podziwianie krajobrazów, poznawanie nowych ludzi, atrakcje sportowe i kulturalne. Wydaje się to więc rewelacyjną formą spędzenia czasu, łączącą przyjemne z pożytecznym i umożliwiają niemalże połączenie nauki z wakacjami.

Co jednak z osobami nieśmiałymi lub mającymi problemy z nauką? Paradoksalnie, tym osobom kursy przysłużą się jeszcze lepiej! Świetnie pomagają radzić sobie z nieśmiałością, głównie dzięki temu, że z jednej strony – wyjazdy językowe są jak skok na głęboką wodę, z drugiej jednak – umożliwiają stopniowe nawiązywanie kontaktu. Grupowe zajęcia są pomyślane tak, by członkowie zapoznawali się w nieśpiesznym tempie, czując się w swoim towarzystwie swobodnie i komfortowo. Dla ekstremalnych nieśmiałków lub po prostu osób, które nie osiągają swobody w towarzystwie, pozostaje opcja lekcji indywidualnych, które znajdują się w ofertach wielu szkół językowych.

Z pewnością kursy wyjazdowe za granicą to rewelacyjny pomysł na wakacje dla dorosłych. Czy można wysłać na nie dzieci? Szkraby do lat dziesięciu są jeszcze zbyt młode, ale już dla młodzieży to fantastyczny sposób na połączenie nauki z przyjemnością. Wyjazdem językowym można sprawić niesamowity prezent nastolatkowi, który pasjonuje się językami obcymi i kulturą innego kraju. Można jednak polecić taki kurs także nastolatkom, które nie tak łatwo przekonać do nauki. Nauka w formie zabawnych i swobodnych zajęć w grupie nowopoznanych rówieśników zachęci nawet najbardziej sceptyczną młodzież, a poza lekcjami czekają atrakcje – sporty wodne i zimowe, gry i zabawy i wiele innych pomysłów na to, jak spędzić wspólnie czas. Ponadto dzieci czeka odkrywanie nowej kultury – innej kuchni, zwyczajów czy muzyki.

Wyjazdy językowe mogą więc być dla każdego. Bogate oferty szkół językowych sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dziś można uczyć się nie tylko popularnych języków – angielskiego, francuskiego, włoskiego czy hiszpańskiego – ale też bardziej egzotycznych: chińskiego, japońskiego, arabskiego czy… rumuńskiego. Do wyboru jest mnóstwo krajów, do których można wyjechać! Dodajmy na koniec,  że dodatkową zachętą jest możliwość wybrania różnych poziomów kursów (początkujących, standardowych, zaawansowanych), a także kursów tematycznych, np. języka biznesu.

Stopka autorska: podrozejezykowe.pl – wyjazdy językowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz