Jak wykorzystać przestrzeń nowoczesnych apartamentów?

Zaletą nowoczesnych apartamentów jest niezwykła przestronność, która daje wiele możliwości aranżacyjnych. Jest kilka sposobów, by maksymalnie wykorzystać potencjał przestrzeni i stworzyć eleganckie miejsce o wysokim standardzie, zgodne z najnowszymi trendami, a przy tym miłe dla oka i funkcjonalne.

Reklama

Podstawowy podział

Apartamenty to ponadprzeciętna powierzchnia pomieszczeń i spora przestrzeń. Rozwiązaniem funkcjonalnym, a jednocześnie modnym i nowoczesnym jest podział na część dzienną i nocną oraz wprowadzenie funkcji niespotykanej w mieszkaniach, czyli połączenie głównej sypialni z własną łazienką i przestronną garderobą. Jeśli zdecydujemy się na taką aranżację, świetnym pomysłem będzie fragment szklanej ściany, który symbolicznie oddzieli sypialnię od łazienki.

Wyjątkowa duża powierzchnia sprzyja urządzeniu strefy wypoczynkowej z kuchnią i jadalnią. Otwarta przestrzeń jest dziś trendem, który z powodzeniem znajduje zastosowanie w apartamentach. Salon, jadalnia, kuchnia często znajdują się na jednej powierzchni, którą możemy umiejętnie podzielić na poszczególne strefy za pomocą kolorystyki oraz różnorodnych materiałów

Przestronny salon

Najbardziej reprezentacyjna przestrzenią w mieszkaniu jest właśnie pokój dzienny. To jego zadaniem jest zaspokajać potrzeby domowników i sprawiać, aby również nasi goście czuli się w niej komfortowo. Moda nie dla wszystkich jest najistotniejsza, liczą się również potrzeby i przyzwyczajenie użytkowników przestrzeni. Jednak coraz częściej spotykamy przestrzeń dzienną, która właśnie łączy w sobie strefę wypoczynku i relaksu z kuchenno-jadalnianą. To powoduje optyczne powiększenie salonu, przy czym wielkości stref nadal pozostają w naszej gestii. Nie bez znaczenia również fakt, że taki układ pomaga pielęgnować życie rodzinne – osoby w kuchni i salonie nie sa od siebie oddzieleni, mogą swobodnie rozmawiać i utrzymywać ze sobą kontakt.

Jednakże takie połączenie funkcji wcale nie należy do łatwych. Kluczem do sukcesu jest tutaj zachowanie odpowiedniego balansu i takie zagospodarowanie przestrzeni, by każde pomieszczenie nadal spełniało swoje podstawowe funkcje. Jadalnia to głównie stół i wygodne krzesła. Najlepiej jest, kiedy sąsiaduje bezpośrednio z kuchnią, co ułatwia podawanie posiłków. Owszem – kuchnia, z racji swojego „otwarcia”, jest dziś bardziej reprezentacyjna, ale nadal musi być przede wszystkim miejscem sporządzania posiłków. Na szczęście w dzisiejszych czasach większość sprzętów kuchennych przystosowanych jest do zabudowy, dzięki czemu mamy szansę ukrycia ich w meblach, eksponując jednocześnie atrakcyjne dla oka szczegóły.

Kilka sztuczek optycznych

Aby wizualnie powiększyć pomieszczenie, musimy dobrze przemyśleć dobór materiałów wykończeniowych. Liczy się wszystko – ich kolor, faktura, sposób odbijania światła itp. Coraz popularniejsze fototapety i wielkoformatowe lustra nadają głębi i przestrzeni pomieszczeniu. Jednocześnie nie możemy tu zapomnieć o różnego rodzaju oświetleniu, zaczynając od punktowego – akcentującego detale, do linowego, oświetlającego nam całe płaszczyzny. Kolejną istotną kwestią są łazienki, które dawno już przestały być pomieszczeniami czysto funkcjonalnymi, a ich aranżacja często stawiana jest na równi z projektowaniem najważniejszych przestrzeni w apartamencie.

Przestrzeń naszych apartamentów możemy kreować na wiele różnych sposobów.

Stylowe mieszkanie to rezultat umiejętnego połączenie najnowszych trendów w projektowaniu wnętrz z indywidualnymi preferencjami jego właścicieli. We wnętrzach zaprojektowanych na otwartym planie niezwykle istotne jest, by wszystkie pomieszczenia tworzyły spójną całość, ale równie ważna jest jego funkcjonalność. Powyższe wskazówki sprawią, że Twoje gniazdko będzie łączyć w sobie wszystkie te cechy.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Park Place 3: http://parkplace3.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz