Jak wyliczyć składkę OC i AC?

Na co zwracamy uwagę, kupując ubezpieczenie pojazdu? Chcąc, nie chcąc – kluczowym elementem dla niemal każdego z nas jest cena. Nie da się ukryć, że polisy pochłaniają niemałe sumy – szczególnie, jeśli dysponujemy nowszym i bardziej ekskluzywnym autem. A ile konkretnie kosztuje samochodowe OC, AC i inne ubezpieczenia komunikacyjne? Nie da się wskazać jednej kwoty, ponieważ czynników, które wpływają na cenę jest wiele. W każdym przypadku wartość składki jest wyliczana indywidualnie. Na szczęście jest sposób na to, by w kilka chwil poznać wysokość składki dla konkretnego pojazdu oraz kierowcy.

Cena polisy w kilka sekund

Najprostszym i najwygodniejszym zarazem sposobem na poznanie ceny polisy OC, a także AC jest skorzystanie z Internetu. Wykorzystując dostępny w sieci interaktywny kalkulator, ubezpieczenie OC AC można wyliczyć w krótkim czasie. Ubezpieczyciele – szczególnie ci, którzy polisy sprzedają w systemie Direct, udostępniają tego typu narzędzia na swoich stronach internetowych. Jak to wygląda? Bardzo prosto – wystarczy, że niezobowiązująco wypełnimy formularz, podając wymagane przez towarzystwo ubezpieczeniowe dane, by uzyskać proponowaną przez nie wysokość składki. Z wypełnieniem formularza poradzi sobie każdy – bez względu na to, jak bardzo obeznany jest z obsługą komputera.

Jak skorzystać z kalkulatora OC i AC?

Sięgając po kalkulator, ubezpieczenie OC AC można łatwo wyliczyć. Trzeba jednak dysponować podstawowymi informacjami o pojeździe. A o co konkretnie pojawią się pytania w formularzu? O wszystkie kwestie, które mają wpływ na wysokość składki. Możemy oczekiwać prośby o podanie danych takich jak m.in.:

  • marka, model, typ oraz rocznik samochodu,
  • aktualny przebieg i średni roczny przebieg auta,
  • pochodzenie pojazdu – informację o tym, czy jesteśmy pierwszym właścicielem, czy auto jest kupione z drugiej ręki (ważne jest to, czy w Polsce czy za granicą),
  • miejsce parkowania w nocy,
  • częstotliwość użytkowania auta – w tym częstotliwość wyjazdów zagranicznych,
  • obecność uszkodzeń blacharsko – lakierniczych,
  • okres posiadania pojazdu,
  • informacje o właścicielu/ -ach: ich wiek, stan cywilny, czas posiadania prawa jazdy i polis ubezpieczeniowych OC i AC.

Na tej podstawie kalkulator wyliczy i poda wysokość składki. Cały proces zajmie naprawdę niewiele czasu i można go wykonać w dowolnym momencie – nawet, jeśli tak jest nam najwygodniej, w środku nocy. A jeśli przygotowana przez firmę ubezpieczeniową oferta będzie nam odpowiadała, wystarczy zaakceptować warunki i dokonać zakupu online, oszczędzając dodatkowo czas. Jako zaś, że ubezpieczyciele działający w systemie Direct zazwyczaj oferują najkorzystniejsze warunki finansowe – jest to nie tylko najwygodniejsza, ale i najbardziej ekonomiczna forma zakupu polisy.

Jak widać, w dzisiejszych czasach zakup ubezpieczeń komunikacyjnych jest bardzo prosty – bez wychodzenia z domu można zarówno precyzyjnie wyliczyć wysokość składki i porównać oferty ubezpieczycieli, jak i zakupić wybrany pakiet, mając pewność minimalizacji ryzyka na drodze.

 

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz