Nieodłącznym atrybutem każdego warsztatu, zarówno profesjonalnego, jak i przydomowego, są wysokiej jakości narzędzia ręczne. W dobie niezwykle dynamicznego rozwoju ich elektrycznych odpowiedników, narzędzia ręczne są najlepszym sposobem, który pozwoli poczuć smak prawdziwej rzemieślniczej pracy. Należy jednak pamiętać, że wydajność, efektywność i przede wszystkim precyzja wykonywanej pracy, w największej mierze zależy od jakości narzędzi, którymi się posługujemy.
Precyzja wykonania, trwałość, wytrzymałość, najwyższej jakości materiały – te przymioty najkrócej charakteryzują narzędzia dobrej jakości. Niestety nie każda marka, obecna na rynku, potrafi je umiejętnie połączyć. Jedną z nielicznych, której wyroby od lat cieszą się uznaniem i powodzeniem, jest YATO. Narzędzia ręczne Yato to od lat synonim solidności, trwałości i precyzji. Kompletując wyposażenie warsztatu, koniecznie zwróć uwagę na jakość kupowanych narzędzi, które się w nim znajdą. Świetną ich ofertą dysponuje podlinkowany przeze mnie sklep WWiN.pl.
Narzędzia do drewna
Narzędzia do obróbki drewna powinny stanowić obowiązkowy element wyposażenia każdego przydomowego warsztatu. Podstawowy podział obejmuje narzędzia skrawające i narzędzia pomocnicze. W drugiej grupie należy wymienić narzędzia do przytrzymywania i trasowania drewna.
Nieco szerszy jest podział narzędzi skrawających, który obejmuje:
• narzędzia do przeżynania, czyli wszelkiego rodzaju piły;
• narzędzia do dłutowania;
• narzędzia do wykonywania otworów, czyli ręczne wiertarki;
• narzędzia do wyrównywania powierzchni, czyli cykliny, materiały cierne i strugi;
Narzędzia do obróbki metalu
W żadnym warsztacie z prawdziwego zdarzenia, nie powinno zabraknąć narzędzi ręcznych, służących do obróbki elementów i powierzchni metalowych. W tej grupie zgromadzone są narzędzia do:
• cięcia materiału – wszelkiego rodzaju nożyce do blach, sekatory i piły do metalu;
• wyrównywania powierzchni, czyli pilniki;
• wiercenia otworów, takie jak ręczne wiertarki;
• łączenia materiału, czyli ręczne nitownice;
• przytrzymywania, czyli wszelkiego rodzaju uchwyty i imadła.
Narzędzia do wkręcania i odkręcania
Bardzo szeroką grupą narzędzi ręcznych są narzędzia służące do wkręcania. Mówiąc o tej grupie, nie sposób nie wymienić śrubokrętów (płaskie, krzyżakowe, gwiazdkowe itd), kluczy (nasadowe, oczkowe, płaskie), wkrętaków.
Oddzielną grupę narzędzi ręcznych stanowią narzędzia do odkręcania. Tutaj, oprócz tradycyjnych kluczy, należy wymienić przede wszystkim szczypce i wszelkiego rodzaju klucze hydrauliczne.
Istnieją także narzędzia ręczne szerokiego zastosowania. Wśród nich należy wymienić młotek, szczypce i obcęgi.
Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!