Co powoduję, że zęby są białe?

Na kolor naszych zębów mogą mieć wpływ różne czynniki. Możemy wymienić tutaj choroby, antybiotyki z grupy tetracyklin, choroby miazgi, leczenie ortodontyczne. Oczywiście nie są to jedyne przypadki. Na te nie możemy mieć wpływu, ale na inne już tak.

Reklama

Na kolor naszych zębów ma wpływ palenie papierosów, picie kawy i herbaty. Produkty te w swoim składzie zawierają barwniki koloryzujące nasze zęby. Nawet płyny do płukania jamy ustnej wpływają na biel zębów. Aby można było cieszyć się takim efektem ważna jest właściwa higiena i co istotne nasza świadomość w wybieraniu odpowiednich produktów. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie cieszyć się pięknym i lśniącym uśmiechem. Jeśli pomimo starań nasze zęby mają kolor, który nas nie zadawala, możemy wybrać jedną z metod, która poprawi ich stan. Tych metod jest kilka. Wybór powinien być podyktowany stanem przebarwień. Jeśli nie są one poważne możemy sięgnąć po sposoby, dzięki którymi uzyskamy białe zęby już po kilku dniach stosowania np. odpowiednich preparatów. Na rynku dostępne są produkty, które pomogą nam w walce z kolorem żółtym zębów, a także z kamieniem. Można tu wymienić różnego rodzaju pasty wybielające, czy paski, które są nasączone substancjami wybielającymi, a także żele z nakładkami.

Produkty te są stosunkowo tanie i przede wszystkim bezpieczne. Różnorodność past wybielających jest zaskakująca. Każda firma produkująca pasty może pochwalić się swoim markowym produktem. Klienci chętnie sięgają po tego typu rozwiązanie, ponieważ są one niedrogie, a przynoszą efekty. Zęby możemy wybielić także profesjonalnie u dentysty. Jeśli domowe sposoby zaczną zawodzić, można udać się do gabinetu stomatologicznego i tam wybielić przebarwienia. Stosowane sa dwie metody: nakładkowa i laserowa. Ten pierwszy sposób posiada jednak wady, ponieważ można nabawić się nadwrażliwości i podrażnić swoje dziąśła. Laserowa natomiast ma jedna, chyba największą wadę. Jest najdroższa ze wszystkich tu wymienionych. Zanim jednak zdecydujemy się na wybielanie zębów u stomatologa, dobrze jest skorzystać z metod, które możemy sami wykonać. Najczęściej wybierane są pasty wybielające. Możemy je spotkać w prawie każdym sklepie, ponieważ piękny biały uśmiech marzy się każdemu.

Stopka autorska: domowystomatolog.pl – pasty wybielające

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz