Czy jakość proszku jest ważna?

Ubrania, które nosimy czasami wymagają od nas odpowiedniego prania. Czasami jest to niska temperatura prania, pranie w ręku lub konieczność skorzystania z pralni. Musimy pamiętać, że nasze ubrania podczas prania narażone są na uszkodzenia. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że duży wpływ na stan naszych ubrań ma proszek. Dobry środek piorący nie może niszczyć odzieży. Powinniśmy wybrać taki proszek, który nie spowoduje szorstkości materiału, osłabienia włókna, wyblakłych kolorów.

Reklama

Wiadomo, że wielokrotnie prane ubrania mogą stracić na jakości, pomimo stosowania najlepszych proszków, ale nie stanie się tak po krótkim okresie użytkowania. Zmiany ubrań zauważymy po jakimś czasie, ale czy będą bardzo widoczne? Raczej nie. Pościel, ręczniki, białe bawełniane ubrania można było doprać tylko w wysokich temperaturach. Straszyły nas wysokie rachunki za prąd, bo pralka musiała wodę podgrzać do tak wysokiej temperatury. Oprócz tego wysoka temperatura nie była sprzymierzeńcem naszych ubrań. Ubrania szybciej się niszczyły. Dzisiaj mamy taka możliwość, że te same rzeczy możemy wyprać w dużo niższej temperaturze i w dużo lepszych produktach, jak chociażby chemii niemieckiej. Pozwala na to skład dobrych proszków, zwłaszcza tych, które należą do producentów niemieckich.

niemiecka chemia

Niemiecka chemia, bo o niej tu mowa, cieszy się w naszym kraju dużą popularnością. Można ją kupić w tradycyjnych sklepach lub tych internetowych, ale nie tylko. Kiedy udamy się na miejscowy bazar, tam też natkniemy się na stoisko z produktami niemieckimi. Niemiecka chemia jest w naszym kraju łatwo dostępna. Użytkownicy chwalą sobie te zakupy. Dobry proszek niemiecki jest bardziej wydajniejszy. Do prania sypiemy go znacznie mniej niż proszku polskiego. Wiadomo, że ilość sypanego proszku ma wpływ na późniejszą jakość ubrań. Mniejsze ilości zużywanego proszku mają też wpływ na środowisko naturalne. Ścieki nie są tak zanieczyszczone chemikaliami. Pranie w niskich temperaturach też znacząco odciąża środowisko. Proces prania jest mniej energochłonny. Lepszy proszek to efektywne pranie i przede wszystkim skuteczne pranie.

Stopka autorska: sklepkratka.pl – Niemiecka chemia

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz