Jakie języki pożądane są przez pracodawców?

Dzięki dobrej znajomości języków obcych jesteśmy w stanie znaleźć lepiej płatną pracę. Gdy wobec tego zależy ci na wysokich zarobkach oraz na szerokich perspektywach, warto postawić również na naukę języków obcych. Nawet bez twardych umiejętności i doświadczenia będziemy mogli wtedy łatwiej znaleźć zatrudnienie.

Reklama

Przez ostatnie dwudziestolecie to właśnie angielski był w Polsce najbardziej cenionym językiem obcym pożądanym przez pracodawców. Polska otwierała się wtedy na Zachód i w związku z tym zapotrzebowanie na pracowników posługujących się angielskim było tak wysokie. Teraz jednak, gdy angielski stał się praktycznie powszechnie znany, na wielu stanowiskach pracy pojawiają się wymogi dotyczące znajomości również innych języków.

Angielski to podstawa, ale co wybrać dodatkowo?

Gdy nie znasz jeszcze żadnego języka obcego, w takim przypadku warto rozpocząć swoją przygodę właśnie od angielskiego, ale nie poprzestawać na nim. Angielski będzie pomocny między innymi na stanowiskach w obsłudze klienta, sprzedaży, ponadto w branży IT. Co jednak wybrać oprócz angielskiego?

Można pójść dwoma drogami – wybrać języki popularne i często używane lub też przeciwnie, czyli te, które nie są w Polsce spotykane. W tej pierwszej kategorii dobrym wyborem będzie język niemiecki, który używany jest nie tylko w Niemczech, ale i w Szwajcarii, Austrii, Belgii. Ponadto dużym powodzeniem cieszą się hiszpański, niderlandzki, norweski, rosyjski, włoski.

Gdy chcesz postawić na rzadziej używane jeżyki, warto pomyśleć przykładowo o takich jak chiński czy japoński lub język arabski, który używany jest w szeregu państw afrykańskich i azjatyckich.

 

Gdzie skutecznie uczyć się języków obcych?

Jeżeli chcesz postawić na języki popularne, na przykład na angielski, masz przed sobą wiele ciekawych ofert. Warto postawić na doświadczone szkoły oferujące najwyższy poziom nauki angielskiego czy też innych języków.

Do skorzystania z oferty zaprasza Szkoła Nauki Języków Obcych Lincoln z Warszawy (Lincoln.edu.pl). Pełna oferta jest przedstawiona na stronie internetowej Lincoln.edu.pl/warszawa.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz