Zabieg parafinowy w domu – jak zrobić?

Piękne i zadbane dłonie są marzeniem każdej kobiety niezależnie od tego, jaką pracę wykonuje na co dzień. Pielęgnacja dłoni jest szczególnie trudna zimą, gdy temperatury na zewnątrz są ujemne. Problemy z przesuszonymi, szorstkimi dłońmi dotyczą wtedy przede wszystkim tych pań, które nie noszą rękawiczek przebywając na dworze. Skórę na dłoniach można jednak szybko i skutecznie zregenerować. Atrakcyjny wygląd przywróci im zabieg parafinowy.

Reklama

Zabieg parafinowy – na czym to polega?

O tym, że parafina posiada właściwości natłuszczające wiadomo już od wielu lat. Zabieg parafinowy wykorzystuje właśnie tą właściwość parafiny. Polega on na nałożeniu jej na dłonie lub stopy. Samo nałożenie odbywa się poprzez wielokrotne zanurzenie stóp lub dłoni w rozgrzanej parafinie. Gdy warstwa parafiny osiągnie żądaną grubość, należy włożyć dłonie lub stopy do specjalnych foliowych rękawic albo woreczków, owiniętych dodatkowo tkaniną. Po upływie kilkunastu minut należy zdjąć rękawiczki lub woreczki. Parafina zejdzie wraz z nimi. Kosmetyki do pielęgnacji dłoni kupisz w drogerii internetowej.

Zrób to sama czyli zabieg parafinowy krok po kroku, w domowym zaciszu

Na zabieg parafinowy można udać się do gabinetu kosmetycznego lub wykonać go samodzielnie w domu. Aby przeprowadzić u siebie taki zabieg, potrzebne są:

– parafina (najlepiej specjalna parafina kosmetyczna przeznaczona do tego celu),

– rondelek (lub podgrzewacz kosmetyczny do parafiny),

– rękawiczki i/lub woreczki foliowe,

– ręcznik lub rękawiczki frotte,

– tłusty krem/ balsam do rąk,

– ampułki odżywcze (opcjonalnie).

Instrukcja:

  1. Pierwszy etap zabiegu to dokładne oczyszczenie skóry dłoni. Należy to zrobić za pomocą peelingu.
  2. Następny krok to rozgrzanie parafiny. Można tego dokonać w rondelku rozgrzewając parafinę w gorącej wodzie lub w specjalnym podgrzewaczu kosmetycznym.
  3. Kolejny etap to nasmarowanie rąk tłustym kremem lub balsamem.
  4. Natłuszczone dłonie należy następnie kilkukrotnie zanurzyć w parafinie. Po ostatnim zanurzeniu trzeba je włożyć do foliowych rękawiczek i zawinąć ręcznikiem lub włożyć je dodatkowo do rękawiczek frotte.
  5. Zabieg parafinowy trwa najczęściej od 15 do 20 minut. Po tym czasie należy zdjąć rękawiczki wykonując przy tej czynności delikatne, okrągłe ruchy w kierunku palców.

Uwaga: Parafina (jak każdy węglowodór) jest substancją łatwopalną. Podczas podgrzewania należy zachować szczególną ostrożność.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz