Jakie zadania spełnia odzież robocza?

Mianem odzieży roboczej określa się bardzo szeroki wachlarz różnego rodzaju ubrań. Ich głównym zadaniem jest ochrona ciała bądź odzieży prywatnej przed zabrudzeniami czy uszkodzeniami. Często odzież robocza może również z powodzeniem zastępować ubiór własny pracownika.

Reklama

Zakup odzieży roboczej to obowiązek pracodawcy. Przy wyborze zestawów powinien on dokonać oceny ryzyka, na jakie narażeni są pracownicy i w porozumieniu z nimi dobrać odpowiednie komplety odzieży roboczej.

Oczywiste jest, że inny strój będzie wymagany dla pracownika branży spożywczej, inny dla spawacza czy pracownika budowy. Mimo, że na pozór odzież ta wygląda podobnie, wykonana jest z tych samych materiałów i zawiera te same elementy, to w zależności od branży inne będzie jej wykonanie, a tym samym funkcje.

Wśród odzieży roboczej znaleźć można niezwykle szeroki wybór różnego rodzaju części garderoby. I tak znajdują się tu spodnie typu ogrodniczki, koszulki z krótkim oraz długim rękawem, kurtki, płaszcze, bluzy, kamizelki, nakrycia głowy oraz obuwie.

W zależności od rodzaju i miejsca wykonywania pracy może być to odzież w wersji letniej lub zimowej. Można również wybierać z niezwykle szerokiej oferty odzieży przeciwdeszczowej.

Odzież robocza to także tzw. odzież reklamowa. Do grupy tej zaliczyć można odzież, która w pewien sposób identyfikuje pracownika z jego miejscem pracy. Można tu zaliczyć odzież dla pracowników wybranej restauracji, salonu kosmetycznego, pracowników hotelu itp. Funkcja identyfikacyjna jest także niezwykle ważna w przypadku pracowników służb ratunkowych czy robotników wykonujących pracę na ruchliwych ulicach.

W grupie odzieży roboczej znajduje się także odzież jednorazowa, która znajduje szerokie zastosowanie np. w branży medycznej. Tu czystość i sterylność jest czynnikiem nadrzędnym, stąd odzież jest użytkowana krótko i wyrzucana.

W przeciwieństwie do odzieży ochronnej odzież robocza nie podlega żadnym normom czy wymaganiom. Jej zapewnienie jest obowiązkiem pracodawcy.

Dzięki zastosowaniu w jej produkcji nowoczesnych technologii odzież robocza Lublin jest nie tylko funkcjonalna, ale także wygodna i jeśli jest taka konieczność – elegancka, dzięki czemu pracownik może czuć się komfortowo i atrakcyjnie.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz